Domov Slovensko Kaliňák si podal prezidenta: Ak je to cez víkend, tak určite nemá čas

Kaliňák si podal prezidenta: Ak je to cez víkend, tak určite nemá čas

0
0

O tom, že Globálny migračný pakt z dielne OSN poriadne rozvíril koaličné vody sme už písali. Nemenej zaujímavé boli aj debaty, ktoré sa ohľadom tejto témy uskutočnili. V jednej z nich bývalý minister vnútra Kaliňák poriadne naložil prezidentovi Kiskovi.

Slovenský parlament minulý štvrtok prijal uznesenie, v ktorom odporučil vláde nepodpísať daný dokument. Niektorí vládni poslanci, najmä za stranu SNS, žiadali dokonca, aby do Marakéša, kde budú štáty OSN o tomto pakte hovoriť, necestoval žiadny slovenský zástupca.

Odborníci však upozornili na to, že zúčastniť v Marakéši sa predsa len niekto môže. Prezident Andrej Kiska ako najvyšší ústavný činiteľ môže využiť svoje právo reprezentovať krajinu a do Marakéša sa vybrať takpovediac na vlastnú päsť.

Pracovitosťou neoplýva

V diskusii Téma dňa na televízii TA3 to potvrdil aj poslanec za stranu SMER-SD Róbert Kaliňák, ktorý si však nemyslí, že by prezident niečo také urobil.

Vo vysvetlení, prečo to prezident neurobí, mu nepriamo vytkol jeho neodbornosť, nelichotivé vyjadrenia o Slovensku i to, že zrovna aktivitou, ktorú by jeho pozícia vyžadovala, veľmi neoplýva.

„Ja si myslím, že vzhľadom na to, že on nie je veľmi pracovitý typ človeka,“ začal svoj monológ Kaliňák a vo svojich vyjadreniach ohľadne prezidenta ešte viac a viac pritvrdzoval.

Cez víkend nemá čas

Bývalý minister vnútra povedal, že jednou z úloh prezidenta by malo byť vytváranie vzťahov s inými prezidentami. „Keď vás nikam nezavolajú, pretože človeka, ktorý nadáva na vlastnú krajinu, proste nikam volať nebudú, tak sa to robí ťažko,“ podotkol Kaliňák a pokračoval:

„On na to odvahu proste nenabere, ani profesionálnu ani odbornú. Navyše by tam musel niečo aj povedať, čo je teda komplikované.“ Svoj monológ zakončil ďalším podpichnutím prezidenta Kisku narážajúcim na to, že prezident cez víkendy pracuje len výnimočne.

„Ak je to cez víkend, tak nemá určite čas,“ dodal s veľkou dávkou irónie Róbert Kaliňák.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…