Domov Slovensko Kam sa podela politická kultúra a elementárna slušnosť?

Kam sa podela politická kultúra a elementárna slušnosť?

0
0

Za posledné roky sme si už akosi zvykli, že politici si sem-tam servítku pred ústa nedávajú. To, čo však predvádzajú v posledných týždňoch prekračuje hranice elementárnej slušnosti. Pri niektorých ich výrokoch sa slušnému človeku zahmlieva pred očami. Maslo na hlave majú koaliční i opoziční poslanci.

Minulý týždeň si poriadnu kritiku vyslúžil predseda parlamentu a SNS Andrej Danko, keď v televíznej debate označil podpredsedníčku SaS Luciu Nicholsonovú za „cigánočku“. Tá sa po týždni k jeho výroku vyjadrila.

Danko uráža neustále

V diskusnej relácii TV Markíza na otázku moderátora, či sa už poslankyňa za stranu SaS stretla a rozprávala s Andrejom Dankom reagovala: „Ja neočakávam, že k tomu chce niečo povedať.

Mňa to z celej krajiny prekvapilo asi najmenej, lebo on ma uráža odkedy som nastúpila do funkcie.“ Vysvetlila, že väčšinou si Andrej Danko dáva pozor, aby jeho urážky nezaznamenali kamery.

Údajne si k Nicholsonovej mal niekoľkokrát sadnúť priamo v rokovacej sále a hovoriť jej, aká je škaredá. Podľa Nicholsonovej však Dankove hanlivé vyjadrenie urazilo nielen ju, ale predovšetkým ženy a tiež rómske etnikum.

Samotná Nicholsonová zvažovala podanie trestného oznámenia, keďže sa Andrej Danko mohol dopustiť trestného činu hanobenia národa. Konať ale začala Špeciálna prokuratúra, ktorá výrok politika už preveruje.

Urážal aj Číž či Blaha

Lucia Ďuriš Nicholsonová ale zjavne neleží v žalúdku len Andrejovi Dankovi. Ona sama totiž povedala, že nepekné slová si vypočula aj z úst predsedu poslaneckého klubu Smeru-SD Miroslava Číža.

Ten údajne navrhol, aby ju poslanci na poslaneckom grémiu oslovovali toto a ono. „…taká žena ako som ja, takéto nevzdelané nič, si nezaslúži rod,“ povedal vraj smerácky poslanec.

Ako Nicholsonová ďalej uviedla, toto označenie sa vraj ujalo, a tak, keď sa hlásila o slovo, jej kolegovia reagovali v zmysle: „Toto sa hlási.“ Ku sliepke ju zas vo svojom facebookovom príspevku prirovnal aj Ľuboš Blaha.

Matovič do vulgárneho prejavu zapojil ľudí

Akoby si však Igor Matovič povedal, že nebude zaostávať a opäť sa „predviedol“. Minulú stredu, teda v deň, keď sa opozícia opätovne neúspešne pokúšala odvolať predsedu parlamentu z jeho postu kvôli jeho odkopírovanej rigoróznej práci, zorganizovali opoziční poslanci pred budovou Národnej rady SR symbolické odnímanie titulu Andrejovi Dankovi.

Počas neho sa na pódium postavil aj predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a neodpustil si vulgárne vyjadrenie na osobu šéfa parlamentu. A to aj napriek tomu, že sám podotkol, že takéto vyjadrovanie mu vyčítajú aj kolegovia v jeho klube.

Vedľa neho stojaci predseda SaS Richard Sulík ho niekoľkokrát upozornil, aby to, čo chce povedať, nehovoril, no nepomohlo. Ba čo viac, k vulgárnemu vyjadreniu na adresu Andreja Danka vyzval aj samotné publikum.

„Dobre, poviete to vy, aby to nebolo na mňa,“ začal Matovič. „Dám Vám indíciu, že to prvé slovo má päť písmen,“ naznačil. „Pripadá mi ako *****, čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár,“ dokončil svoju myšlienku Matovič, pričom dav pred tribúnou doplnil…

Po tom, čo predseda OĽaNO celú myšlienku zopakoval znova a hlasnejšie, ho už Sulík ťahal z pódia preč. Cestou z pódia ešte Matovič poslal „pozdrav“ svojmu politickému sokovi, ako inak, taktiež nevyberaný. „Andrej Danko, bo*aj nás!“ vykríkol do mikrofónu šéf OĽaNO.

Boh nás ochraňuj

Reagoval pochopiteľne aj samotný Andrej Danko a jeho strana, avšak ich odpoveď na vulgárny prejav Igora Matoviča, do ktorého vtiahol aj ľudí, bola veľmi jednoduchá.

Na sociálnych sieťach spoločne s priloženým videom zo spomenutej akcie len napísali: „Boh ochraňuj Slovensko!“

puma, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…