Domov Šport Katarské MS v atletike v znamení extrémnych podmienok

Katarské MS v atletike v znamení extrémnych podmienok

0
0

Katarská Doha hostí od 27. septembra do 6. októbra svetový šampionát v atletike a v hre bolo aj šesť slovenských športovcov. Najviac sa čakalo od nášho elitného chodca Mateja Tótha. Na akúkoľvek medailu však bolo Slovensko tentoraz prikrátke.

S cieľom získať aspoň dve umiestnenia v prvej dvanástke odchádzala slovenská výprava do Kataru, ktorý pripravil športovcom extrémne náročné podmienky.

Extrémne teplá a vysoká vlhkosť vzduchu najviac uškodili najväčšej slovenskej nádeji na medailu. Niekdajší majster sveta a úradujúci olypmijský víťaz v chôdzi na 50 kilometrov bojoval tentoraz na trati v Dohe viac s podmienkami ako so súpermi.

O kolabujúcich pretekárov nebola núdza.

Po 28 kilometroch závod vzdal. „Šliapal som v tempe okolo 5 minút, ale pulz som mal, ako keby som išiel kilometer za 4:30 min. Od začiatku mi to vôbec nesadlo, aj podmienky boli extrémne náročné a celkovo – vôbec mi nesadol deň…

Tŕpli mi ruky, prehriatemu telu zodpovedali vyššie tepy aj žalúdočné problémy. Vtedy som už vedel, že to je koniec,“ povedal po odstúpení Tóth, ktorý tak v neatletických podmienkach uprednostnil zdravie pred dojdením do cieľa za každú cenu.

Matej Tóth preteky nedokončil.

Podobne na tom bola aj chodkyňa Mária Katerinka Czaková, ktorá ukončila pôsobenie v Dohe po 32 kilometroch.

Ďalší Slováci na MS

Martina Hrašnová v hode kladivom obsadila výkonom 71,28 m deviate miesto, bežkyňa Gabriela Gajanová na 800-vke nepostúpila z rozbehov.

Kladivár Marcel Lomnický zasiahne do deja v utorok večer, prekážkarku Stanislavu Škvarkovú čaká 100-vka cez víkend.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…