Domov Šport Katastrofálny vstup do kvalifikácie na MS 2022

Katastrofálny vstup do kvalifikácie na MS 2022

0
0

Minulý týždeň vstúpili slovenskí futbalisti do kvalifikačných bojov o miestenku na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare. Na úvod ich čakali dvaja papierovo slabší súperi, no namiesto šiestich bodov získali Slováci chudobné dva a sen o MS sa tak začal rozplývať skôr ako sme narazili na relevantnejších súperov.

„Vďační“ za bod

Na prvý duel vycestovali Slováci do cyperskej Nikózie, kde sa ešte v stredu stretli s domácimi futbalistami. Prvý polčas futbalovou krásou vôbec neoplýval. Začalo sa síce v dobrom tempe, ale z oboch strán opatrne s dôrazom na snahu neurobiť chyby.

Slováci hrali dosť stereotypne, pomaly, chýbala im dynamika a najmä rýchlosť v kombináciách. Bolestne im chýbala kreatívnosť zraneného kapitána Hamšíka a pôsobili sterilne. Ani prvé minúty druhého dejstva žiadnu zmenu v obraze hry nepriniesli.

Boli to domáci, ktorí v 54. minúte predviedli peknú akciu, kombináciou sa dostali do šestnástky a len skvelý blok Pekaríka pri strele Pittasa zachránil hostí od inkasovania. Slovensko nedokázalo zvýšiť tempo ani v ďalšom priebehu, v jeho hre bolo stále viacero nepresností a zmenu nepriniesli ani striedania.

V závere duelu slovenský gólman zachránil spoluhráčov dvoma excelentnými zákrokmi a mohli sme byť dokonca radi, že sme si z Nikózie odniesli aspoň bod.

„Očakávali sme ťažký zápas, súper dobre bránil a bol maximálne motivovaný. To sme očakávali. Dnes ale Cyprus predviedol dobrý výkon a netreba ho znižovať. Budú tu mať problémy aj iní súperi,“ povedal lodivod slovenského výberu Štefan Tarkovič.

Reprezentanti sa však zastrájali, že v domácom prostredí proti Malte si strelecké suchoty vynahradia a bezpodmienečne pripíšu tri body do tabuľky skupiny H.

Prvopolčasová katastrofa proti Malte

Malťania však v sobotu na Štadióne Antona Malatinského v Trnave začali bez rešpektu a už po úvodných sekundách nebezpečne zahrozili. Slovenská obrana situáciu vyriešila a naši sa pustili do útoku. V rozmedzí 16. a 20. minúty nás však súper šokoval.

V 16. minúte spoza šestnástky napriahol k strele Gambin a nádherne obstrelil Kuciaka – 0:1. O tri minúty neskôr poslal Satariano po centri z ľavej strany loptu do bránky Kuciaka po druhý raz. Šokovaní domáci nedokázali až do prestávky vymyslieť nič…