Domov Slovensko Kazda: Udalosti v Rudne treba dôsledne prešetriť

Kazda: Udalosti v Rudne treba dôsledne prešetriť

0
0

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za dôležité dôsledne prešetriť príčiny vzniku povodňovej udalosti v Rudne nad Hronom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: SaS chce poslanecký prieskum v SPF

Môže byť ohrozená bezpečnosť občanov

„Pravdepodobne pretrhnutie hrádze zosilnilo povodňovú vlnu v Rudne nad Hronom, ktorá mala za následok ľudský život a nespočetné materiálne škody. Je namieste sa preto zaujímať o bezpečnosť týchto hrázdí, ktoré boli vybudované v rámci Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR.

Navyše, desiatky špičkových slovenských vedcov viackrát upozorňovali na to, že existuje vysoké riziko, že vodozádržné opatrenia v projekte boli postavené nekvalifikovane a v rozpore s predpismi.

Bezpečnosť obyvateľov mnohých obcí na Slovensku tak môže byť ohrozená,“ upozorňuje poslanec NR SR za SaS a podpredseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Radovan Kazda.

Nepodceniť situáciu

Aj z toho dôvodu by mali podľa SaS byť iniciované kroky, ktoré povedú k dôslednému prešetreniu príčin vzniku povodňovej udalosti, vrátane vytvorenia poradného orgánu, ktorý by poskytol kvalifikované posúdenie týchto príčin.

„Musíme vyvrátiť akékoľvek podozrenia, že aj ďalšie projekty z tohto programu boli na Slovensku zrealizované neodborne a v rozpore s predpismi. Taktiež sa musíme zamerať aj na veľké hrádze a vodné stavby, ktoré sú v majetku štátu a sú v havarijnom stave.

Je lepšie byť obozretní a pripravení, ako situáciu podceniť,“ doplnila predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre životné prostredie Anna Zemanová.

oš, foto: HAZZNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…