Domov Slovensko Kiska opäť hovorí o štátnej mafii

Kiska opäť hovorí o štátnej mafii

0
0

Začiatkom týždňa publikoval prezident Andrej Kiska na webe Denníka N text, v ktorom popisuje, že dostal od tajnej služby závažné dokumenty. V nich majú byť informácie o pôsobení mafie na Slovensku. To, že vyšetrovacie zložky tieto informácie mali a nekonali, podľa neho jasne svedčí o tom, že všetko bolo kryté policajtmi a politikmi, teda štátnou mafiou.

Prezident v úvode svojho textu uvádza, že informácie od tajnej služby si vyžiadal po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

„Potom, ako sa začala spomínať talianska stopa a talianska mafia, ktorej sa Ján Kuciak vo svojich článkoch venoval, vyžiadal som si od Slovenskej informačnej služby informácie o jej pôsobení u nás.

To, čo som dostal na stôl, ma doslova šokovalo,“ začína Kiska. Podľa svojich slov dostal niekoľkostranový pomerne podrobný dokument, aké bežne od SIS nedostáva.

„Dokument obsahoval rok po roku za posledných možno takmer 10 rokov informácie, ako sa dejú podvody s agrodotáciami a pozemkami na Slovensku.

Boli tam konkrétne mená najmä z východného Slovenska, talianske aj slovenské, konkrétne sumy, konkrétne názvy firiem, ktoré sú podozrivé z obrovských podvodov.

Hovoríme o desiatkach miliónov eur, ktoré boli neoprávnene vyplácané a z ktorých časť končila vo vrecku konkrétnych ľudí. Boli tam napísané prepojenia kto, kde a s kým sa na týchto aktivitách podieľa,“ píše prezident.

„Ak tie informácie boli pravdivé, tak je na to jediné vysvetlenie. Tí ľudia boli krytí štátnou mafiou, policajtmi, politikmi, ktorí úmyselne nič nevyšetrovali a zametali veci pod koberec.

Museli byť krytí aj vedením polície, ktorá od Slovenskej informačnej služby tieto informácie dostávala. A museli ich mať aj na ministerstve vnútra a úrade vlády, kde pracovali minimálne dvaja ľudia, čo mali k podozrivým osobám veľmi blízko,“ doplnil Kiska a doplnil:

„Toto je príbeh, ktorý ilustruje situáciu na Slovensku. Ilustruje, ako je možné byť na Slovensku nedotknuteľný,“ zhodnotil prezident. Na záver vyslovil názor, že sa obáva, že aj tento osmičkový rok vojde do našej histórie ako jeden z najhorších.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…