Domov Slovensko Kiska opäť proti Ficovi

Kiska opäť proti Ficovi

0
0

Prezident Andrej Kiska bol prvým hosťom nedeľňajšej diskusnej relácie televízie TA3 V politike. Kiska sa vyjadril k najpodstatnejším udalostiam posledných mesiacov, pričom opäť raz nahneval predsedu SMERu-SD Roberta Fica.

Veľkú časť relácie využil Kiska na obhajobu svojej kauzy s pozemkom vo Veľkom Slavkove, o ktorom súd rozhodol, že ho má prezident vrátiť pôvodnému majiteľovi.

Hlava štátu opäť zopakovala, že v tomto prípade sú dvaja poškodení a aj preto sa voči rozhodnutiu súdu neodvolal. Dodal však, že škodu si bude vymáhať od subjektu, od ktorého pozemok podľa svojich slov zákonne kúpil.

Vec s Lajčákom je uzavretá

Prezident objasnil aj to, ako to je s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom po tom, ako ten podal demisiu, ktorú si však neskôr rozmyslel.

Kiska povedal, že chápe ministra, pretože bol v prípade migračného paktu ponížený, avšak tak ako väčšina verejnosti si myslí, že máme na poste šéfa našej zahraničnej politiky skúseného a vo svete uznávaného diplomata.

Po analýzach s právnikmi padlo rozhodnutie, že minister svoju demisiu vzal späť a prezident tak považuje celú vec za uzavretú.

Nebude kandidovať

V závere relácie mal Andrej Kiska možnosť prezradiť, aká bude jeho politická budúcnosť. „Povedal som, že veľmi rád by som pomáhal zostavovať novú slušnú vládu.

To platí,“ povedal prezident, avšak či chce zakladať stranu neprezradil s tým, že posledných šesť mesiacov vo funkcii hlavy štátu sa chce naplno venovať svojej práci. Zároveň potvrdil, že na prezidentskú funkciu opäť kandidovať nebude.

Nahneval Fica

Pri hodnotení roka 2018 sa prezident opäť nevyhol kritike vlády SMERu-SD, keď rok 2018 prirovnal k roku 1998. Skonštatoval, že tak ako bol rok 1998 symbolom konca Mečiara, tak bude rok 2018 symbolom konca vlády Roberta Fica, čím pochopiteľne predsedu strany SMER-SD nahneval.

„Je nám ľúto, že pán prezident potrebuje využiť ešte aj adventný čas na osobné útoky a porovnávať súčasné obdobie s rokom 1998.

To môže len človek, ktorý práve v tom čase v spolupráci s pozemkovou mafiou pripravil radového občana o pozemok,“ znela okamžitá reakcia bývalého premiéra Roberta Fica.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…