Domov Slovensko Koaličné rady bez Danka. Dostal dýku do chrbta

Koaličné rady bez Danka. Dostal dýku do chrbta

0
0

Andrej Danko sa rozhodol, že od minulého utorka sa nebude zúčastňovať koaličnej rady. Tento záver padol po tom, čo jeho strane SNS neprešli v pléne dve navrhované novely zákona. V oboch prípadoch sa zdržali poslanci koaličného Mosta-Híd, čo Danko považuje za zradu.

Národniari v pléne navrhli dve novely zákona. Prvá sa týkala verejného obstarávania a v druhej šlo o zriadenie nového ministerstva cestovného ruchu a športu, ktoré podľa neho bolo potrebné, pretože na Slovensku narastá počet prenocovaní a v auguste v tejto oblasti cestovný ruch trhal rekordy.

Nezabudol zdôrazniť, že vo veľkom k tomu prispeli rekreačné poukazy, ktorých zavedenie bolo takisto z dielne národniarov. Podotkol, že proti rekreačným poukazom bol aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

„Minister dopravy je zodpovedný aj za cestovný ruch a mal by si uvedomiť, že výsledky, ktoré dosahujeme v cestovnom ruchu, dosahujeme aj vďaka rekreačným poukazom.

Minister, okrem toho, že nie je schopný stavať diaľnice, žiaľ nepohol ani prstom pre cestovný ruch,“ povedal predseda SNS Andrej Danko.

Dýka do chrbta

Danko tvrdí, že Most-Híd prekročil hranicu a nepodporiť zákony, ktoré môžu výrazne pomôcť ľudom, je alibistické. Mostu na oplátku odkázal, že žiadne zákony z ich dielne už SNS nepodporí.

„Nevidím dôvod podporovať zákony Mosta-Híd, keď si uprednostňuje svoje záujmy v prospech národnostnej menšiny namiesto toho, aby sa pomáhalo tejto republike.

Cítim to ako pomstu za zákony, ktoré boli zastavené. Ak si Béla Bugár myslí, že týmto mu narastú percentá, tak sa veľmi mýli,“ vyslovil rozhorčený Danko.

Konanie Bugára označil za „vrazenie dýky do chrbta“. Práve preto sa rozhodol, že sa viac nebude zúčastňovať koaličných rád. Zastupovať ho bude stranícky kolega Tibor Bernaťák.

Reakcia Bugára

Predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár tvrdí, že už pred hlasovaním avizovali, že tri zákony SNS nepodporia. Zároveň ho mrzí, že sa Danko vyjadril takýmto emotívnym spôsobom na jeho adresu.

„Ja za tých 30 rokov som zažil aj oveľa nepríjemnejšie, dá sa povedať, situácie v rôznych koalíciách a vždy sme to vedeli vyriešiť s chladnou hlavou,“ povedal Bugár.

Jedným dychom však dodal, že ešte nezažil, aby poslanec pár mesiacov pred voľbami, podal návrh na zriadenie nového ministerstva.

Už tak problematický rozpočet by takýto návrh o zriadení ministerstva cestovného ruchu a športu zaťažil ešte viac.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…