Domov Slovensko Koalično-opozičná vojna pokračuje aj po prázdninách

Koalično-opozičná vojna pokračuje aj po prázdninách

0
0

Parlament po prázdninách opäť ožíva a s ním aj žabomyšie vojny medzi dvomi parlamentnými tábormi. Po dlhšom oddychu, ktorý si mohli poslanci užívať, tento týždeň znova zasadli do poslaneckých lavíc, aby sa zaoberali novými návrhmi zákonov.

Obrovské rozpory medzi koaličnými a opozičnými poslancami môžeme pozorovať už dlhšie. Posledné dva mesiace sme si od nich mohli konečne oddýchnuť.

Po „uhorkovej sezóne“ boje medzi týmito tábormi znova naberajú na sile. O tom nás presvedčili politici už v nedeľnej relácii RTVS o 5 minút 12, kedy sa jej účastníci v diskusii nedokázali zhodnúť na žiadnej otázke a miestami to medzi nimi poriadne vrelo.

V hlavnej úlohe bol Igor Matovič z hnutia OĽaNO, ktorý neraz slovne zaútočil na poslanca najsilnejšej koaličnej strany SMER‑SD Ľuboša Blahu. Okrem Blahu a Matoviča v relácii diskutovali aj národniar Karol Farkašovský a tiež Jozef Rajtár, ktorý je poslancom za stranu SaS.

Vláda plná mafiánov

Na programe bolo viacero tém, ktoré bude parlament po prázdninách prerokovávať. Pred zákonodarcami totiž stojí viac ako 80 návrhov zákonov. Tými najdôležitejšími sú ústavné zákony o zastropovaní dôchodkov a tiež voľba ústavných sudcov.

Diskusia sa vyhrotila najmä vo chvíli, keď padla reč na dôveryhodnosť polície a tiež zmeny vo voľbe a odvolávaní policajného prezidenta. Matovič totiž vyhlásil, že vláda sa vôbec nestará, aby ľudia dôverovali polícii.

Ich jediným záujmom je podľa neho len to, aby polícia chránila ich a ich záujmy. Pri tom podotkol, že hlasovania Ľuboša Blahu boli za 10 rokov smerované tak, aby chránil tých najbohatších, ktorí Slovensko za tie roky rozkrádajú. Neraz tiež predstaviteľov vládnych strán označil za mafiánov.

To poriadne nahnevalo Blahu, ktorý pripomenul Matovičovu haciendu v Trnave a tiež fotky, ktoré dokazujú, že niektorí opoziční poslanci sú priamo prepojení s mafiou (Boris Kolár bol v minulosti vyfotený v spoločnosti mužov zo slovenského podsvetia).

Téma dôveryhodnosti polície a zabetónovaného policajného prezidenta bola len jednou z mnohých, na ktorých sa zúčastnení politici nedokázali zhodnúť.

Preberali aj nové pravidlá, ktoré sa týkajú ústavných sudcov a tiež zastropovanie dôchodkového veku. Už samotná diskusia však ukázala, že pri hlasovaní bude v rokovacej miestnosti poriadne dusno.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…