Domov Šport Kocúrkovo v Španielsku. Kontroverzný záver druhej ligy

Kocúrkovo v Španielsku. Kontroverzný záver druhej ligy

0
0

Záver druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaže je stále mimoriadne zamotaný a reakcie jednotlivých klubov vyvolávajú smiech cez slzy. Čo sa vlastne stalo?

Základná časť La Ligy 2 sa síce skončila už 20. júla a od stredy 28. júla je na programe play-off o postup do najvyššej súťaže, no medzi klubmi a ďalšími funkcionármi kolujú zo strany na stranu obvinenia či výlevy sklamania z toho, ako to napokon dopadlo.

Za všetkým stojí jeden zápas posledného kola základnej časti, ktorý neodohrali pre masívny výskyt koronavírusu v tíme Fuenlabrady.

Vedenie súťaže preto zrušilo duel tohto klubu proti Deportivu La Coruňa. Toto rozhodnutie poslalo Deportivo do III. ligy a Fuenlabradu obralo o možnosť bojovať o elitnú La Ligu.

Španielske Kocúrkovo

Viaceré kluby, nielen La Coruňa a Fuenlabrada, v ostatných dňoch vydali oficiálne stanoviská, v ktorých žiadajú vedenie súťaže o rôzne kroky.

Deportivo si chce udržať príslušnosť v II. lige, Fuenlabrada požaduje miestenku v play-off o postup, Rayo Vallecano nástojí na úplnom zrušení play-off.

Vypadávajúca Numancia v stanovisku kritizovala vyhlásenia ligy aj Fuenlabrady a národná Športová rada viní vedenie súťaže a Fuenlabradu z porušenia zdravotných a bezpečnostných predpisov.

Deportivo by nepostúpilo

Pre ujasnenie treba dodať, že ani prípadné víťazstvo by Deportivu na záchranu nestačilo. Namieta však, že podľa pravidiel sa mali všetky zápasy posledných dvoch kôl súťaže odohrať v rovnakom čase. Keďže táto podmienka splnená nebola, Deportivo sa zjavne snaží využiť túto situáciu vo svoj prospech a apelovaním na pravidlá sa vyhnúť zostupu do tretej ligy.

Víno a chlebíčky

A potom je tu ešte amatérsky tím Racing de La Guía, ktorý na celú frašku reagoval žiadosťou o rozšírenie La Ligy 2 na 180 klubov, zaradenie svojej organizácie do takej súťaže a pridal aj jednu ešte bizarnejšiu požiadavku:

„Chceme niekoľko balení jablčného vína na osobu a k tomu chlebíčky s klobásami Chorizo. To všetko by nám pomohlo vyrovnať sa s tlakom,“ uviedol regionálny amatérsky klub zjavne s veľkou dávkou irónie.

A aby toho nebolo málo, v celej kauze sa dostal pod paľbu kritiky aj prezident La Ligy Javier Tebas, ktorého syn je funkcionárom Fuenlabrady, klubu z madridského predmestia.

sam, SITA, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…