Domov Slovensko Kollár Homofób roka nebude…pre komunikáciu s transrodovou modelkou

Kollár Homofób roka nebude…pre komunikáciu s transrodovou modelkou

0
0

Organizátori každoročnej ankety o anti-cenu Homofób roka, mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko odňali predsedovi Národnej rady SR (NR SR) Borisovi Kollárovi (Sme rodina) nomináciu na anti-cenu. Urobili tak vzhľadom na zverejnenie komunikácie predsedu NR SR s transrodovou modekou Paris Nemc.

Ako v tlačovej správe informoval Peter Weisenbacher z IĽP, s kolegyňami a kolegami sa zhodli, že Kollár bol na anti-cenu Homofób roka nominovaný neprávom, nakoľko má podľa nich voči LGBT ľuďom pozitívny vzťah, a to ako na teoretickej, tak i praktickej úrovni.

Len pokrytecká kampaň

Programová riaditeľa IĽP Alena Krempaská uviedla, že vzhľadom na predošlé výroky Kollára o gender ideológii a „nevhodnosti“ prezliekania chlapcov za dievčatá nemožno zverejnenie komunikácie považovať za neadekvátny zásah do súkromia.

Vysvetlila, že ak politik verejne tvrdí jednu vec, no v súkromí robí druhú, ktorá je toho presným opakom, tak verejnosť má právo o tom vedieť.

V tomto prípade teda neboli porušené ľudské práva predsedu NR SR, pretože verejný záujem prevýšil jeho právo na súkromie.

Spomenutá komunikácia je totiž dôkaz, že jeho homofóbne vyjadrenia sú len mimoriadne pokryteckou politickou kampaňou, dodala Krempaská.

Chúlostivá komunikácia

Súkromnú internetovú komunikáciu s mimoriadne chúlostivým sexuálnym obsahom medzi politikom a modelkou zverejnila na webe minulý týždeň neznáma osoba.

Boris Kollár ju nepoprel, práve naopak: „Fakt to bola pre mňa zábava, v živote som ju nevidel a nestretol. Priznám sa, že som si robil srandu, bol som zvedavý, kam až je schopná zájsť,“ povedal Kollár pre Denník N.

Opozícia pre túto komunikáciu žiada, aby Kollár odstúpil z pozície druhého najvyššieho ústavného činiteľa.

„To, čo bolo zverejnené na sociálnych sieťach, poukazuje na hlboké ľudské, etické a morálne zlyhanie predsedu parlamentu.

Touto cestou Smer-SD vyzýva Borisa Kollára, aby sa vzdal funkcie predsedu NR SR, nech už prestane robiť hanbu,“ povedal predseda Smer-SD Robert Fico.

Homofób roka

Anketa o anti-cenu Homofób roka sa koná od roku 2012 pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii.

Organizátori chcú takouto formou upozorniť na rozšírenosť homofóbie v spoločnosti a že verejne činné osoby by mali zvažovať, ako budú komunikovať o LGBT menšine.

Víťazmi sa stali okrem predošlého predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) napríklad aj Marián Kotleba (ĽSNS), Konferencia biskupov Slovenska či naposledy Anna Záborská (OĽaNO).

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…