Domov Týždenník Koment 11/2022: Utrpenie na Ukrajine pokračuje, Heger si nechal ujsť dôležité stretnutie

Koment 11/2022: Utrpenie na Ukrajine pokračuje, Heger si nechal ujsť dôležité stretnutie

0
0

Aj po troch týždňoch sa na Ukrajine naďalej bojuje. Prístavné mesto Mariupol je takmer zrovnané so zemou, pribúdajú civilné obete, no mierové rokovania dávajú aspoň akú-takú nádej na mier.

Napriek tomu, že mnohé ukrajinské mestá skôr pripomínajú ruiny, Ukrajinci ruskej invázii naďalej vzdorovito odolávajú. Internet však zaplavujú najmä príbehy tých najzraniteľnejších, ktorí nemali možnosť pred ruskou agresiou ujsť a zaplatili za to tú najvyššiu cenu.

Podporu ukrajinskému ľudu prišli za EÚ priamo do Kyjeva vyjadriť politickí predstavitelia troch krajín. Pozvánku dostal aj slovenský premiér Eduard Heger, ktorý ju však odmietol.

Slovenskom otriasli v poslednom týždni aj ďalšie prípady. Polícia zadržala viacero ľudí, ktorí donášali Rusom aj utajované skutočnosti. Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov a čaká ruskú odvetu. V Prešove zas vyhasol život policajta rukou jeho kolegu, ktorý je synom známej Prešovčanky.

V týchto neľahkých časoch sa v Pekingu rozdávali paralympijské medaily. Druhou najúspešnejšou krajinou sa stala práve Ukrajina. A ani Slovensko si vôbec neviedlo zle.

Prečítajte si viac v najnovšom vydaní týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…