Domov Týždenník Koment 14: Školský rok otvárala ministerka pôdohospodárstva

Koment 14: Školský rok otvárala ministerka pôdohospodárstva

0
0

Poznáme to všetci. Problémy sa ťahajú nekonečne dlho, všetko dobré ubehne veľmi rýchlo. Ani sme sa nenazdali a horúce letné týždne strávené na dovolenkách s rodinou a priateľmi sú za nami. Dva mesiace prázdnin ubehli rýchlo aj našim deťom. Opäť nastáva obdobie povinností.

Školský rok sa začal netradične, bez riadneho ministra školstva. Nie, v žiadnom prípade nechceme znižovať ľudské kvality súčasnej ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej, ktorá bola prezidentom Andrejom Kiskom poverená dočasne riadením rezortu školstva, ale pani ministerka jasne deklarovala, z dôvodu pracovnej vyťaženosti vo svojom rezorte ako i kvôli zdravotným problémom, nezáujem viesť tento problémový rezort.

A ani sa jej nečudujme. Viac problémov ako v školstve je hádam už len v zdravotníctve. Každoročné problémy s nedostatkom učebníc, zastaralé materiálno­‑technické vybavenie škôl, štrajky učiteľov za vyššie mzdy, nízka kvalita vzdelávacieho procesu, to sú len základné problémy nášho školstva.

Nuž, pani ministerke niet čo závidieť. Ale moment! Kde sú v tomto systéme problémov naše deti? Niekedy, keď hovoríme o platoch či o chýbajúcich učebniciach, máme pocit, že deti ostali kdesi vzadu… na okraji záujmu učiteľov i politikov. Verme, že sa to čoskoro zmení.

Všetkým rodičom prajeme pevné nervy a všetkým školopovinným veľa zdaru počas celého školského roka.

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…