Domov Týždenník Koment 27-28/2021: Ďalší problém v koalícii, ale aj dobré správy z Vatikánu

Koment 27-28/2021: Ďalší problém v koalícii, ale aj dobré správy z Vatikánu

0
0

Slovensko sa môže tešiť na návštevu pápeža, ale musí tiež naďalej bojovať s koronavírusom i protipandemickými opatreniami, ktoré ničia ekonomiku. 

Hovorilo sa o tom síce už dávnejšie, ale Vatikán to potvrdil až minulú nedeľu. Pápež František v septembri navštívi Slovensko a strávi tu pomerne dosť času.

Jeho návšteva by mohla byť povzbudením po náročných časoch, ktorými prechádzame. V súvislosti s pandémiou koronavírusu sa totiž už skloňuje príchod tretej vlny. Vláda s cieľom pripraviť sa na ňu chce posilniť upadajúce tempo očkovania, a to finančným odmeňovaním očkovaných.

Ďalšou výhodou tých, ktorí sa dali alebo dajú očkovať, mal byť aj lepší prístup do obchodov a podnikov. Toto opatrenie však zablokoval jeden z koaličných partnerov.

Sprísňovali sa aj opatrenia na hraniciach, ktoré sa však našim susedom nepozdávajú, a na jednom z hraničných prechodov nám to dali aj poriadne najavo.

Na francúzskych cestách sa medzičasom odvíja príbeh, aké vie písať len sám šport. Navrátilec na Tour de France Mark Cavendish môže prekonať vzácny rekord aj získať zelený dres.

No a aby ste sa v týchto neistých časoch predsa len aj trochu pobavili, zaradili sme do prvého letného dvojčísla obľúbenú rubriku Ľudová tvorivosť nemá hraníc.

Prajeme príjemné čítanie a krásne leto!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…