Domov Týždenník Koment 4/2021: Premiérov poradca mal zinkasovať takmer 400 tisíc

Koment 4/2021: Premiérov poradca mal zinkasovať takmer 400 tisíc

0
0

Ako sa hovorí „pod lampou je najväčšia tma“. Priamo na úrade premiéra, ktorý bol v opozícii tým najväčším bojovníkom proti rozkrádaniu štátnych peňazí a eurofondov, sa zrodila zatiaľ najväčšia eurofondová kauza súčasnej vlády.

Poradca premiéra Matoviča mal pre svoje občianske združenie získať takmer 400 tisíc eur. A hoci kompetentní najskôr tvrdili, že nejde o žiadny konflikt záujmov či neoprávnené čerpanie fondov, poradca Kalinský už nie je poradcom a jeho občianske združenie neuvidí ani dotácie.

Podozrivo sa mal dostať k bezpečnostnej previerke aj Daniel Lipšic. Ten ju potrebuje, aby mohol kandidovať na špeciálneho prokurátora, no požiadať o ňu nemohol. Spravil tak za neho jeho starý známy.

Za „veľkou mlákou“ došlo medzitým k veľkému sťahovaniu z a do Bieleho domu. Donald Trump v ňom uvoľnil miesto Joeovi Bidenovi a jeho administratíve. Tá začala zhurta, a hneď prvý deň podpísal nový prezident dôležité nariadenia.

Pri tejto príležitosti sme si pre vás pripravili článok o všetkom, čo by vás mohlo zaujímať o prezidentskom sídle. Vedeli ste, že Biely dom má aj svojho ducha?

No a mnoho sa toho udialo aj v športe. Vodnopólistky nepostúpili na OH, nitrianski futbalisti menili trénera už po 17 dňoch, bývalý majster sveta v cyklistike nečakane prerušil kariéru, futbaloví giganti sa trápia s trpaslíkmi, Chára sa zapísal do histórie NHL, McGregor dostal prvé KO a v NBA musela zasahovať bezpečnostná služba.

Viac sa dočítate v novom čísle týždenníka Koment. Prajeme príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…