Domov Týždenník Koment 46/2021: Prísnejšie pandemické opatrenia i Matovičova daňovo-odvodová reforma

Koment 46/2021: Prísnejšie pandemické opatrenia i Matovičova daňovo-odvodová reforma

0
0

Stalo sa to, čo sme už dlhšie očakávali. Slovensko v snahe zastaviť tretiu vlnu pandémie koronavírusu zavádza prísnejšie opatrenia. A dlhoočakávané správy má pre nás aj minister financií. Konečne predstavil daňovo-odvodovú reformu.

Slovensko na covidovej mape za posledné týždne výrazne stmavlo a popri preťaženom zdravotníckom systéme bolo len otázkou času, kedy vláda príjme prísnejšie opatrenie obmedzujúce pohyb a medziľudské kontakty.

Na základe prijatých opatrení sa však tí, čo sa už dali zaočkovať, budú môcť pohybovať voľnejšie. Aj v tejto súvislosti, ale najmä s cieľom odľahčiť nával na nemocnice, vládni predstavitelia opäť vyzývajú na očkovanie.

Po dlhšom čase si opäť pár minút slávy vybral Igor Matovič. Minister financií konečne predstavil „utajovanú“ daňovo-odvodovú reformu. A aby tých minút bolo viac, urobil tak na tri razy. Prvá časť potešila najmä rodičov. Avšak, kde na to všetko vziať? Aj na to má Igor Matovič riešenie.

V predchádzajúcom období ešte viac čerila nepokojné koaličné vody otázka sprísnenia interrupcií. Poslanci to tesne odmietli, ale aký je pohľad verejnosti? Dozviete sa v prieskume agentúry Focus.

Prečítajte si viac v najnovšom čísle týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …