Domov Týždenník Koment 9/2021: Matovič s Krajčím nakúpili Sputnik proti vôli partnerov

Koment 9/2021: Matovič s Krajčím nakúpili Sputnik proti vôli partnerov

0
0

Situácia ohľadom koronavírusu sa na Slovensku nelepší a premiér sa v snahe o jej zlepšenie uchyľuje aj ku krokom, ktoré sú v rozpore s názormi jeho vlastnej vlády.

Ani nie týždeň po tom, čo vláda neschválila nákup v Európe neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V, ho premiér Matovič s ministrom zdravotníctva Krajčím nakúpili a osobne boli privítať na košickom letisku. To vyvolalo vlnu nevôle a očakávať sa dajú poriadne turbulencie v rámci koaličného štvorlístka.

Tento rozpor dáva kritikom ďalšie body v snahe o vyvolanie predčasných volieb. Dobrou správou pre koalíciu snáď je, že podľa prieskumu by sa všetky štyri aktuálne koaličné strany dostali do parlamentu. Zlou, že vládu by už nezostavili.

Šírenie pandémie na Slovensku by mali pomôcť zastaviť nové, prísnejšie opatrenia, na ktorých odborníci pracovali takmer celý minulý týždeň.

A veľa dobrých správ neprichádza ani zo zahraničia. V Mjanmarsku si armáda naďalej vynucuje poriadok, a to aj za cenu obetí na životoch, a bývalý francúzsky prezident to má namierené za mreže.

Ak by ste sa v tejto situácii najradšej ocitli na nejakom izolovanom mieste, určite neprehliadnite rubriku Cestovanie. Miesta, ktoré vám predstavíme, sú okrem toho, že sú najizolovanejšími na svete, aj nádherné.

Blíži sa Medzinárodný deň žien! Ale pozor, nie je to sviatok o karafiátoch a bonboniére, a už vôbec nie je komunistický, za aký ho mnohí považujú…

No a to najlepšie na záver. Mladé slovenské talenty sa na majstrovstvách sveta v biatlone naplno prejavili a prinášajú domov medaily!

Viac sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka Koment!

Príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…