Domov Zahraničie Koncert s účasťou 5 000 ľudí bol testom

Koncert s účasťou 5 000 ľudí bol testom

0
0

V katalánskej metropole Barcelona sa v sobotu uskutočnil koncert s účasťou 5 000 osôb, ktorý mal pomôcť overiť účinnosť hromadného testovania na COVID-19, ale tiež vplyv hygienických opatrení na šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 počas takýchto podujatí.

Koncert kapely Love of Lesbian sa konal v mnohoúčelovej športovej hale Palau Sant Jordi v Barcelone. Išlo o prvé takéto podujatie od začiatku pandémie.

Španielske úrady organizátorom koncertu udelili špeciálne povolenie. Cieľom bolo zistiť, či takéto podujatia – za dodržania prísnych hygienických opatrení – môžu byť bezpečné aj počas pandémie.

Prísne opatrenia

Na dodržiavanie opatrení pred i počas koncertu dozeral zdravotnícky personál. Podmienkou na vstup bol negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorý museli účastníci absolvovať v sobotu pred koncertom na jednom z troch odberových miest. Pozitívny výsledok testu malo šesť osôb, píše agentúra DPA s odvolaním sa na španielsky denník La Vanguardia.

Účastníci mali počas podujatia na tvárach respirátory typu FFP2; nemuseli však dodržiavať povinné rozstupy vyplývajúce z epidemických opatrení. Ľudia boli rozdelení do troch zón a v priestoroch bolo zabezpečené vetranie.

Prístup na koncert mali len registrovaní účastníci vo veku od 18 do 65 rokov so smartfónmi, ktoré sú schopné prijať textovú správu s výsledkom testu. Účastníci takisto museli dať španielskemu ministerstvu zdravotníctva súhlas na spracovanie osobných údajov. 

red, TASR, foto: TASR/APNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…