Domov Zahraničie Koronavírus ochromil Taliansko: premiér Conte vyhlásil karanténu

Koronavírus ochromil Taliansko: premiér Conte vyhlásil karanténu

0
0

Šírenie nového koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu nazývanú COVID-19, ochromil už viaceré európske krajiny.

Už takmer všetky krajiny Európy zaznamenali potvrdené nákazy novým koronavírusom a prijímajú prvé preventívne opatrenia. Prognózy nateraz ukazujú, že vírus sa bude šíriť aj ďalej a počet nakazených bude v najbližšej dobe narastať.

Preto je nevyhnutné, aby všetky krajiny prijímali preventívne opatrenia, ktoré zabránia šíreniu tohto vírusu a tým zamedzili jeho ďalšiemu šíreniu.

Najviac postihnuté je Taliansko

Podľa oficiálnych údajov je najviac postihnutou krajinou v Európe práve Taliansko, odkiaľ sa vírus rozšíril aj do ďalších krajín. Odborníci však upozorňujú, že to nie je jediná cesta šírenia.

V dôsledku snahy o obmedzenie ďalšieho prenosu sa talianska vláda rozhodla prijať viaceré preventívne opatrenia.

Taliansky premiér Giuseppe Conte dokonca začiatkom tohto týždňa nariadil aj celorepublikovú karanténu vo všetkých regiónoch Talianska, kde sa tak ocitlo uzavretých takmer 60 miliónov ľudí.

Obmedzenia pohybu a zhromažďovania sa

Život sa v regiónoch však nezastavil, obchody sú zásobované, ľudia sa v rámci regiónu môžu pohybovať bez obmedzení, no nie mimo neho.

Za porušenie zákazu hrozí pokuta alebo až väzenie. Zatvorené budú fitnescentrá, plavárne, kiná, múzeá či lyžiarske strediská ako aj spoločenské a športové podujatia.

Dokonca aj pápež František sa rozhodol prijať viaceré opatrenia, napríklad obmedzil svoje verejné vystúpenia, čím sa snaží zabrániť zhromažďovaniu ľudí.

Tiež prišlo k pozastaveniu tradičných nedeľných požehnaní na Námestí svätého Petra vo Vatikáne ako aj uzavretiu vatikánskych múzeí.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…