Domov Zahraničie Koronavírus: Trump obviňuje Čínu a chce odškodnenie

Koronavírus: Trump obviňuje Čínu a chce odškodnenie

0
0

Nový koronavírus ešte viac naštrbil už aj tak napäté vzťahy medzi USA a Čínou. Americký prezident totiž našiel vinníka, ktorý celú krízu okolo koronavírusu spôsobil, a minulý týždeň sa opäť pre pandémiu pustil do Číny.

Ako je u Donalda Trumpa zvykom, servítku si pred ústa nedáva, v poslednom čase sa jeho tvrdé slová najviac dotýkajú Číny.

Obrovské straty

Práve z čínskej provincie Chupej sa začiatkom roka začal šíriť nový koronavírus, ktorý dnes likviduje ekonomiky štátov po celom svete. A aj tú americkú.

Ekonómovia uvádzajú, že americká ekonomika sa v prvom kvartáli tohto roka medziročne prepadla o 4,8 %, čo je najväčší medziročný prepad od roku 2008.

Ba čo viac, predpovede na druhý kvartál sú ešte omnoho omnoho horšie. A tento prepad nehodlá nechať americký prezident len tak.

Chce, aby Čína straty americkej ekonomiky, o ktorých prezident povedal, že budú veľmi veľmi vysoké, vynahradila, keďže práve ona je za aktuálnu zdravotnú krízu zodpovedná.

Zodpovednosť nesie Čína Okrem toho, že epicentrom vírusu bolo čínske mesto Wuhan, čínska vláda je kritizovaná, že neposkytovala od začiatku reálne informácie o víruse, či za to, že nebola schopná ho zastaviť na svojom území.

Donald Trump však zašiel ešte ďalej. Šéf Bieleho domu povedal, že má informácie, že vírus pochádza z laboratória vo Wuchane, o čom bude viesť vyšetrovanie až kým nezistí pravdu.

Túto informáciu Čína okamžite poprela. Ministerstvo zahraničia vyhlásilo, že tieto informácie sú neopodstatnené a vymyslené z ničoho a Virologický ústav vo Wuchane, ktorého sa tieto obvinenia týkajú, nemá schopnosť navrhnúť a vytvoriť nový koronavírus a nikdy tak neurobil.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovan sa predstaví v Lige majstrov

HC Slovan Bratislava bude v sezóne 2021/22 zastupovať v hokejovej Lige majstrov (CHL). Ved…