Domov Komentáre KREMSKÝ: Chlieb a hry

KREMSKÝ: Chlieb a hry

0
0

Starí Rimania mali heslo, že na spokojnosť občanov treba splniť dve ľudské potreby – aby bolo čo jesť a aby bola zábava. Všetkým vládcom to nestačilo a niektorí skončili s dýkou v srdci, prípadne bojovali s povstaniami. Aj po stáročiach však platí, že chlieb a hry sú základ, aby bol život jednoduchého človeka znesiteľný.

Posledný viac ako rok je najväčšou úlohou vlády ochrana pred pandémiou koronavírusu. Ľahkovážnosť politikov a váhanie s uzavretím prevádzok prišla v zime Slovensko draho.

Vláda preto bojuje o to, aby sa čo najviac ľudí dalo zaočkovať, aby pri ďalšej vlne neboli preplnené nemocnice, nemuseli sa zatvárať obchody, či firmy.

To by stálo veľa ľudí ten chlieb, ktorý im zabezpečuje práca. V tom bolo Slovensko vlani úspešné, keď priemysel zastavoval výrobu iba ojedinele a obchody, či služby dostali vďaka dotáciám aspoň časť prostriedkov, o ktoré prišli.

To je cieľom aj teraz – čím viac ľudí bude zaočkovaných, tým menšie bude riziko, že sa prevádzky budú musieť zatvárať, že sa budú plniť nemocnice, že sa život opäť zastaví.

Lenže tu očkovacia ofenzíva narazila na svoje hranice. Takmer polovica ľudí sa očkovania bojí, ignoruje ho, dokonca malá skupina ho považuje za nebezpečné.

S krikom a vyhrážaním obsadzujú ulice a nadávajú všetkým naokolo, ktorí aspoň náznakom nesúhlasia s ich názormi. Netrápi ich zodpovednosť za svoje okolie, veď podľa nich „korona neexistuje a čipovať sa nedajú“.

Práve tu prichádza pokus vlády motivovať ľudí aj inými, ako vecnými argumentmi. Hrou, ktorá má prilákať váhajúcich a presvedčiť ich, aby sa predsa len dali zaočkovať. Kvôli výhre?

Vyzerá to na prvý pohľad bizarne, lenže predstava preplnených nemocníc a ľudí, zomierajúcich po chodbách velí použiť každý nástroj, aby to takto neskončilo.

Ak sa čo len 50 tisíc ľudí dá zaočkovať kvôli lotérii alebo provízii, štát na liečení chorých ušetrí milióny. Nejde o nás zodpovedných. Lenže aj tých ostatných, čo potrebujú len chlieb a hry, treba nejako presvedčiť.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…