Domov Komentáre KREMSKÝ: Urazený chlap a mudrovanie spoza bučka

KREMSKÝ: Urazený chlap a mudrovanie spoza bučka

0
0

Štyria chlapi pília drevo. Ťažká robota, pot z nich tečie, triesky sa občas zapichnú do prstov. Kopa popíleného dreva pekne rastie, na zimu bude teplučko.

Pracujú spolu, pomáhajú si. A popritom sa kamarátsky doberajú, aj sa zasmejú, ako to už pri robote býva.

Zrazu sa však jeden z nich urazí. Ten druhý mu povedal dačo ostrejšie, nuž sa pochytili. Dotklo sa ho to tak, že odišiel od píly a sedí naboku.

„Nebudem s Tebou robiť, keď mi takto hovoríš,“ opakuje odutý. Darmo ten druhý vysvetľuje, že to tak nemyslel, darmo sa ospravedlní. Ten urazený si zoberie pivo a sadne si obďaleč. Robiť s nimi už nechce.

A tak tí traja pokračujú v práci, čo im ostáva? Pot sa z nich leje, ale ten štvrtý len sedí na boku, popíja pivo. Občas im na diaľku poradí a pokritizuje, ako by to mali robiť lepšie.

Pripomína vám to niečo? Áno – takto to teraz vyzerá vo vládnej koalícii. Richard Sulík sa urazil na Igora Matoviča a odmieta byť s ním vo vláde.

Namiesto aby odstúpil sám a poslal do ministerského kresla niekoho iného, presvedčil všetkých ministrov SAS, aby vydierali.

Že ak neodstúpi Matovič, odstúpia oni všetci a SAS opustí koalíciu. Je to normálny prístup? Keď sa štyri strany spojili vo vláde, dohodli sa na štyri roky viesť túto krajinu.

Osobné nezhody a výhrady sú normálne, za štyri roky sa môže stať všeličo, keď si lídri stúpia na otlak. Od rozrobenej práce sa však neodchádza, opustiť tím a hodiť flintu do žita kvôli malicherným nezhodám je neférové a detinské.

Zdá sa, že ani nejde o Matoviča, ale o Sulíkov strach z budúcnosti. Zdražovanie plynu a elektriny prináša ľuďom vyššie výdavky nielen na kúrenie, teplú vodu a tankovanie.

Sulík dlho problémy neriešil a teraz, keď občanom aj firmám tvrdo dopadajú na hlavu, chce rýchlo zdupkať z boja.

Utečie z koalície a potom bude až do volieb spoza bučka vykrikovať, ako on všetko pripravil a nový minister to pokazil. Myslí si, že mu to prinesie popularitu? Aké naivné… Ľudia nie sú hlúpi.

Peter Kremský, poslanec NR SR za OĽaNO a predseda Výboru pre hospodárske záležitostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…