Domov Slovensko Ktorý premiér zvládal koronakrízu lepšie?

Ktorý premiér zvládal koronakrízu lepšie?

0
0

Boj s pandémiou koronavírusu zvládal podľa občanov lepšie predchádzajúci premiér Peter Pellegrini. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza realizovala agentúra FOCUS. O 16 % viac opýtaných v prieskume uviedlo, že bývalý predseda vlády si v boji s nákazou počínal lepšie ako ten súčasný.

Agentúra FOCUS realizovala prieskum v dňoch 15. – 17. apríla a celkovo 1 016 respondentom položila otázku „Kto podľa vás lepšie zvláda/zvládal boj s koronakrízou, súčasný premiér Igor Matovič, predchádzajúci premiér Peter Pellegrini alebo obaja narovnako?“.

Takmer 38 % opýtaných na ňu odpovedalo menom bývalého premiéra a len necelých 22 % menom súčasného predsedu vlády. Až 32 % ľudí si myslí, že ju obaja zvládali rovnako dobre.

Zaujímavosťou je, že z voličov strany Igora Matoviča si len 55 % myslí, že práve ich líder zvláda koronakrízu lepšie. Viac ako 33 % voličov OĽANO si myslí, že obaja zvládajú krízu dobre a niečo cez 8 % z nich hlasovalo v ankete za predchádzajúceho premiéra.

To Peter Pellegrini má vernejších voličov. Takmer 80 % z nich si myslí, že práve on zvládal krízu lepšie a ani jediný z nich neodpovedal na túto otázku menom aktuálneho premiéra.

Prácu Igora Matoviča celkom neoceňujú ani voliči koaličných partnerov. V tomto smere dopadol predseda vlády najhoršie medzi voličmi Sme rodina, a to napriek tomu, že práve s touto stranou, ako sa zdá, majú Matovičovci najlepšie vzťahy.

Len 18,2 % voličov hnutia Borisa Kollára zahlasovalo za Igora Matoviča a až 39,6 % za Petra Pellegriniho. U ostatných dvoch koaličných partnerov to bolo o čosi lepšie, dokonca medzi voličmi Za ľudí získal Matovič vyššiu podporu ako medzi svojimi vlastnými voličmi (56,5 %).

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…