Domov Zaujímavosti Kultové seriály 90-tych rokov, ktoré sme sledovali so zatajeným dychom

Kultové seriály 90-tych rokov, ktoré sme sledovali so zatajeným dychom

0
0

V 90-tych rokoch minulého storočia bola televízia jedným z najrýchlejšie rastúcich médií. Počas tohto obdobia vzniklo hneď viacero televíznych relácií či seriálov, ktoré si získali fanúšikov po celom svete. Ktorý seriál 90-tych rokov bol váš najobľúbenejší?

Priatelia

Americký seriál Priatelia, ktorého autormi boli David Crane a Marta Kauffman, sa začal vysielať v roku 1994. Dej seriálu sa točí okolo šiestich hlavných predstaviteľov žijúcich na Manhattane.

Seriál si od svojej prvej časti získal obľubu u divákov a počas svojich desiatich sérií sa z hlavných predstaviteľov stali doslova hviezdy. Ktorá postava sierálu ste túžili byť vy?

To, že seriál získal na popularite svedčí aj skutočnosť, že herci si za posledné časti vedeli zarobiť milióny dolárov. Zaujímavosťou, o ktorej veľa ľudí možno nevie, je aj to, že seriál sa pôvodne volal Insomnia Café, a jeho prvé časti sa vysielali medzi novembrom a decembrom 1993.

Simpsonovci

Simpsonovci je americká animovaná komédia vytvorená Mattom Groeningom pre spoločnosť Fox Broadcasting Company.

Seriál je satirickým zobrazením amerického životného štýlu strednej triedy, ktorý je stelesňovaný rodinou Simpsonovcov, ktorú tvoria Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie.

Príbehy rodiny sa odohrávajú vo fiktívnom meste Springfield a hlavnou myšlienkou je paródia americkej kultúry, spoločnosti, televízie a mnohých ďalších aspektov ľudského stavu.

Plný dom

Plný dom je americká situačná komédia vytvorená Jeffom Franklinom pre ABC. Hlavnou postavou seriálu je otec rodiny, ktorý prišiel o svoju manželku.

Požiada tak svojho najlepšieho priateľa a švagra, aby mu pomohol vychovávať jeho tri dcéry. Seriál sa vysielal od septembra 1987 až do mája 1995 a dohromady bolo natočených až 192 epizód.

V auguste 2014 bolo oznámené, že prebiehajú plány na obnovenie seriálu s pôvodným obsadením, a od roku 2016 je už toto pokračovanie na svete, u nás si ho zatiaľ môžete pozrieť na internete.

Tie roky 70-te

Americký komediálny seriál Tie roky 70-te sa zameriaval na životy skupiny dospievajúcich priateľov žijúcich vo fiktívnom prímestskom meste Point Place vo Wisconsine.

Hlavné postavy si zahrali Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon a Wilmer Valderrama. Práve účinkovanie v tomto seriáli im pomohlo úspešne rozbehnúť hereckú kariéru.

Frasier

Americký komediálny seriál so situačným humorom nesie názov po hlavnom hrdinovi. Bol vysielaný na televíznej stanici NBC jedenásť sezón.

Po rozvode sa Frashier snaží začať nový život, všetko sa mu skomplikuje, keď sa k nemu nasťahuje jeho chorý otec aj so psom. Frashier a jeho brat sú snobskí a nadpriemerne inteligentní.

Po otcovi tieto vlastnosti nezdedili a problém spolužitia je na svete. Seriál bol kritikmi uznaný za jeden z najúspešnejších seriálov v televíznej histórii.

Akty X

Akty X je americká sci-fi hororová televízna séria vytvorená Chrisom Carterom. Seriál sa pôvodne vysielal od septembra 1993 do mája 2002 na Fox, natočených bolo 202 epizód.

Dej seriálu sa točí okolo špeciálnych agentov FBI – Muldera a Scullyovej, ktorí skúmajú nevyriešené prípady zahŕňajúce paranormálne javy. Mulder verí v existenciu cudzincov a nadprirodzené bytosti, zatiaľ čo Scullyová je voči tomu skeptická.

Čarodejnice

Čarodejnice je americký televízny seriál, ktorý vytvorila Constance M. Burge, a ktorý produkoval Aaron Spelling.

Príbeh seriálu sleduje tri sestry, najmocnejšie dobré čarodejnice všetkých čias, ktorých prorockým osudom je chrániť nevinné životy pred zlými bytosťami, ako sú démoni a zlí bojovníci.

Každá sestra má jedinečné magické schopnosti, ktoré postupne rastú a vyvíjajú sa. V modernom San Franciscu sa snažia napriek tomu správať nenápadne a žiť normálny život.

Roseanne

Roseanne je americká situačná komédia, ktorej dej sa točí okolo rodiny Connersovej z Illinois. Seriál niesol názov po hlavnej predstaviteľke Roseanne, ktorá bola ženou v domácnosti, čo pre ňu znamenalo nielen starať sa o dom, v ktorom bývajú, ale najmä o jeho obyvateľov.

Seriál približoval klasickú americkú rodinu, pričom Rosanne s manželom používali na svoje deti často aj veľmi zábavné výchovné metódy.

Melrose Place

Melrose Place je americká obdoba mexických telenoviel. Seriál približuje životy skupiny mladých ľudí žijúcich v bytovom komplexe zvanom Melrose Place v Los Angeles v Kalifornii.

Seriál bol často prirovnávaný práve k seriálu Beverly Hills 90210, keďže deje oboch seriálov boli veľakrát doslova totožné.

Beverly Hills 90210

Seriál Beverly Hills 90210 je možné považovať za absolútnu klasiku v rámci tínedžerských seriálov 90- tych rokov, aj keď hlavní predstavitelia, ako tínedžeri vôbec nevyzerali.

Prvé lásky, rozchody, ale i problémy s alkoholom, či drogami. Seriál mal dohromady 292 častí, no tiež ste boli na tom tak, že keď ste nevideli aj 5 častí, nič z deja ste nezmeškali?

Baywatch

Baywatch je americký seriál o plavčíkoch, ktorí hliadkujú na plážach v Los Angeles, v Kalifornii, v hlavnej úlohe so známym a obľúbeným Davidom Hasselhoffom.

Vedeli ste, že seriál bol po svojej prvej sérii na NBC zrušený? Neskôr sa však na obrazovkách objavil znovu a stal sa jedným z najsledovanejších televíznych seriálov na svete.

Zahralo si v ňom viacero, dnes, úspešných hercov a herečiek, ktoré sa preslávili práve účinkovaním v tomto seriáli.

Doktorka Quinnová

Seriál Doktorka Quinnová je americká westernová dráma, ktorú vytvorila Beth Sullivan, a v ktorej hrá hlavnú postavu Jane Seymourová ako Doktorka Quinnová.

Tá opúšťa Boston pri hľadaní dobrodružstva na staroamerickom západe, ktorá sa usadí v Colorado Springs. Celkovo bolo natočených až 150 epizód plus dva televízne filmy, ktoré boli vyrobené po zrušení seriálu.

O úspechu seriálu svedčí aj skutočnosť, že bol vysielaný vo viac ako 100 krajinách vrátane Dánska, Spojeného kráľovstva, Francúzska, Kanady či Bulharska.

Sabrina, mladá čarodejnica

Sabrina, mladá čarodejnica, je americký komediálny seriál založený na rovnomennej sérii komiksov Archie.

Hlavnú úlohu si zahrala Melissa Joan Hart, ktorá stvárnila Sabrinu Spellmanovú, americkú tínedžerku, ktorá v deň svojich šestnástich narodenín zistí, že má magické schopnosti.

Žije so svojimi 600 ročnými tetami, európskymi čarodejnicami, Hildou a Zeldou a ich rozprávajúcou mačkou Salemom.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…