Domov Šport VIDEO: Larkin ako hviezda NBA

VIDEO: Larkin ako hviezda NBA

0
0

O tom, že výnimočné basketbalové výkony netreba hľadať len v zámorskej NBA, ale pokojne aj na európskych palubovkách, presvedčil fanúšikov minulý týždeň rozohrávač tureckého Anadolu Efes Shane Larkin, ktorý vytvoril rekord najlepšej súťaže starého kontinentu.

Minulý piatok privítal istanbulský Anadolu Efes v rámci 11. kola Euroligy na svojej palubovke Bayern Mníchov. A veru nemecký zástupca, ktorý mimochodom v tejto sezóne výrazne zaostáva za očakávaniami, odchádzal z Turecka s dlhým nosom, keď musel prehltnúť prehru o takmer 30 bodov (75:104).

Zásluhu na tom mal najmä rozohrávač domácich Shane Larkin. Americký basketbalista bol v zápase nezastaviteľný a nemeckému tímu nastrieľal 49 bodov.

Larkinovi vychádzala najmä streľba spoza trojkového oblúka, odkiaľ sa do čierneho trafil až 10-krát, pričom minul iba dve strely.

Okrem víťazstva, ktoré upevnilo pozíciu Efesu na čele tabuľky súťaže, dosiahol Larkin aj obrovský míľnik, keď vytvoril strelecký rekord súťaže.

Ten mal doteraz hodnotu 41 bodov, pričom sa oň zaslúžili hneď štyria hráči – Alphonso Ford, Carlton Myers, Kaspars Kambala a Bobby Brown. Zároveň Larkin vyrovnal aj rekord v počte premenených trojok, ktorý od roku 2014 drží Andrew Goudelock.

„Toto bol jeden z tých zápasov, keď na začiatku trafíte pár pokusov a obruč je pre vás zrazu veľká ako oceán,“ trefne poznamenal Larkin po zápase.

ano, foto: FB, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…