Domov Komentáre LAURENČÍK: Rok s rokom sa stretol

LAURENČÍK: Rok s rokom sa stretol

0
1

Takto pred rokom po voľbách do parlamentu a zložení novej vládnej koalície sme stáli pred najväčšou výzvou – pandémiou ochorenia Covid 19. Nevedeli sme čo nás čaká, ale vedeli sme, že budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby sme chránili životy občanov, udržali ekonomiku krajiny a to všetko vďaka silnej štvorkoalícii, ktorej sme sa stali súčasťou.

Za ten rok sa nám toho podarilo urobiť veľa, či už na rezortoch hospodárstva, školstva a diplomacie, alebo v parlamente prijatím napríklad dobre známeho kilečka na podporu podnikateľov. Celý rok sme sa riadili zdravým rozumom a keď sme s niečím nesúhlasili, povedali sme to nahlas.

Od parlamentných volieb prešiel rok a my dnes čelíme druhej vlne pandémie aj vládnej kríze. Dôvodov, prečo sme druhú vlnu pandémie nezvládli tak dobre ako tú prvú, je niekoľko.

Druhá vlna pandémie je sprevádzaná chaosom z neustále sa meniacich opatrení, vyčerpaním celej krajiny, zlyhaním mikromanažmentu a to všetko za opakovaných útokov premiéra na koaličných partnerov.

Spoločnosť je unavená a nahnevaná nielen z roku pretrvávajúcej pandémie, ale aj z neustálych konfliktov vo vláde a hľadaním vinníkov za nezvládnutie súčasnej krízy.

Nie nadarmo sa hovorí, že dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa nerozbije. Nadišiel čas, aby sa situácia zastabilizovala. To je možné iba ak pristúpime k dôležitým zmenám. Takým, ktoré nastavia politickú kultúru tak, ako sa od novej koalície očakávalo.

Krajina potrebuje zodpovedné riadenie, včasné vyhlásenia a lídrov, ktorí boj s pandémiou zvládnu. Viem, že takých v koalícii máme a spolu s našou podporou v parlamente dokážu vytiahnuť krajinu z rúk pandémie, ako aj nezvládnutého ega a autokratického vládnutia.

Milan Laurenčík, podpredseda NR SR za stranu SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…