Domov Komentáre LAURENČÍK: Stojíme pred otázkou, ako bude vyzerať lyžiarska sezóna

LAURENČÍK: Stojíme pred otázkou, ako bude vyzerať lyžiarska sezóna

0
0

Zimná sezóna už oficiálne začala a preto je na mieste otázka, ako zabezpečiť, aby mohli byť lyžiarske strediská otvorené a my sme si mohli užiť lyžovačku.

Dlhoročne sa venujem oblasti cestovného ruchu a regionálneho rozvoja, či už ako bývalý starosta Terchovej alebo ako vicežupan Žilinského samosprávneho kraja.

Od môjho nástupu do funkcie podpredsedu parlamentu som sa rozhodol uskutočniť kroky na pomoc cestovnému ruchu po prvej vlne pandémie Covid19.

Ako rodený Terchovčan musím povedať, že nielen v Žilinskom kraji boli počas tohtoročného leta hory plné turistov, ale aj na celom Slovensku.

Horský vzduch všetkým pomohol na odreagovanie sa počas lockdownu, ale aj podnikateľom a hotelierom ešte v čase, kým mohli mať svoje prevádzky ako tak otvorené. To sme ešte nevedeli, že všetky rozbehnuté prevádzky, reštaurácie, bary a hotely budú opäť zívať prázdnotou.

Opäť stojíme pred otázkou, ako bude vyzerať ďalšia turistická sezóna, tentokrát zimná a či si vôbec užijeme sneh na lyžiach. Apelujem na to, aby sme si ho užili, avšak v prvom rade bezpečne.

Nedávno sme v SaS predstavili náš Semafor zdravia, podľa ktorého by boli jednotlivé lokality na Slovensku rozdelené na tri základné farby, a to podľa nízkeho, stredného a vysokého rizika nákazy.

Od tohto rozdelenia by sa odvíjali bezpečnostné opatrenia, ktoré by v daných strediskách boli zavádzané. Nemôžeme si dovoliť, aby ešte aj tie prevádzky, ktoré prvú vlnu zatvárania zvládli, v tej druhej spadli na kolená a skrachovali.

Som presvedčený, že všetci, v koho rukách je bezpečnosť občanov, ako aj tohtoročná zimná sezóna, sú si vedomí toho, že ak neotvoríme my, ľudia pôjdu lyžovať k susedom a ich nespokojnosť sa bude naďalej stupňovať.

Nezatvárajme, v prípade potreby testujme na svahoch, ale dovoľme ľudom slobodne dýchať a užívať si tohtoročný sneh spolu s najkrajšími sviatkami v roku.

Milan Laurenčík, poslanec NR SR za stranu SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…