Domov Šport Legendárny Brady vyhral Super Bowl aj s Tampou

Legendárny Brady vyhral Super Bowl aj s Tampou

0
0

Nedeľná noc patrila v zámorí finálovému duelu ligy amerického futbalu NFL. Prestížny Super Bowl LV ovládli na domácom štadióne hráči Tampy Bay Buccaneers, keď zdolali obhajcov titulu Kansas City Chiefs jednoznačne 31:9 a získali druhú Trofej Vincea Lombardiho vo svojej histórii. K úspechu ich priviedol nestarnúci Tom Brady.

Hráči Tampa Bay sa do finále NFL dostali po druhýkrát a podobne ako pred osemnástimi rokmi, aj tentokrát boli úspešní. Víťaz základnej časti Kansas City Chiefs nemal v tomto dueli nárok.

Hráči obhajcu trofeje viedli jedine na začiatku duelu, keď v desiatej minúte zakončili svoju útočnú sériu gólom z poľa. Dva touchdowny Gronkowskeho, s prihrávkou Bradyho, však znamenali vedenie domácich 14:3.

Neskôr pridali Buccaneers ďalšie dva touchdowny, pričom svojmu súperovi nedovolili ani jeden jediný a s prehľadom si v poslednej štvrtine udržali luxusný náskok 31:9.

Brady prepisoval históriu

Leví podiel na triumfe Tampy má legendárny quarterback Tom Brady, ktorý nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný 10. Super Bowl, pričom sa rekordný siedmykrát radoval z víťazstva. Toľko mimochodom nemá žiadny tím v súťaži…