Domov Slovensko Lengvarský predstavil návrh výstavby nemocníc

Lengvarský predstavil návrh výstavby nemocníc

0
0

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) začiatkom týždňa koaličným partnerom predstavil návrh výstavby nemocníc z plánu obnovy. Vláda sa však ním tento týždeň nezaoberala. Rezort to odôvodnil tým, že koaliční partneri si chcú návrh preštudovať.

Predstavenie plánu sa pôvodne očakávalo minulý týždeň. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský však po rokovaní vlády vysvetlil, že s ním ešte neboli oboznámení koaliční partneri.

Stalo sa tak začiatkom tohto týždňa. Materiál však na vládu nešiel ani tento týždeň. „Minister zdravotníctva koaličným partnerom predstavil návrh na výstavbu nových nemocníc a zároveň aj dátové podklady, na základe ktorých bol návrh pripravený.

Partneri si vyžiadali čas na naštudovanie pripraveného návrhu do konca týždňa. Následne, po vzájomnej dohode, minister predloží materiál na rokovanie vlády,“ spresnil komunikačný odbor MZ.

Lengvarský zatiaľ len informoval, že uznesenie bude spúšťať iba stavby štátnych nemocníc. Ostatné projekty, ktoré sa týkajú či už stavby alebo rekonštrukcie menších neštátnych nemocníc, pôjdu cez septembrovú výzvu.

Materiál je podľa jeho slov pripravovaný tak, aby bol východiskom nielen pre plán obnovy, ale aj pre iné projekty v ďalšom období.

Plán obnovy je súčasťou mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti v rámci celoeurópskeho dočasného nástroja Next Generation EU, ktorý predstavuje najväčší stimulačný balík v histórii Európskej únie.

Cieľom je obnoviť Európu po pandémii. Kľúčovou súčasťou plánu obnovy je už schválená reforma siete nemocníc.

red, TASR Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…