Domov Šport Leo to dokázal priniesol Argentíne trofej!

Leo to dokázal priniesol Argentíne trofej!

0
0

Argentínski futbaloví reprezentanti sa stali pätnástykrát víťazmi Copa America. Vo finále na Maracane v Riu de Janeiro zdolali Brazíliu 1:0 gólom Angela Di Mariu z 22. minúty. Kapitán Argentíny Lionel Messi prelomil finálové prekliatie z veľkých turnajov a získal s „Albicelestes“ prvú veľkú trofej.

Lionel Messi sa konečne dočkal zisku veľkej trofeje v drese Argentíny. Po šestnástich rokoch od debutu v národnom tíme zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza juhoamerického futbalového šampionátu. V štyroch veľkých finále odchádzal z ihriska so sklonenou hlavou, piate malo pre neho sladkú príchuť – jeho tím vo finále Copa America pokoril najväčšieho rivala Brazíliu na ikonickej Maracane 1:0.

„Je to úplne šialené. Neskutočné, ďakujem Bohu, sme šampióni. Predtým som bol smutný, ale vedel som, že sa to niekedy musí stať. Cítil som, že Boh si pre mňa šetrí tento moment. Prišiel vo finále proti Brazílii a ešte k tomu na jej ihrisku. Už som zo seba potreboval dostať tento tŕň a konečne vyhrať niečo veľké s Argentínou.

Bol som z toho doteraz smutný, ale vedel som, že sa to raz stane. Podarilo sa a je to pre mňa stále neuveriteľné. Ani neviem opísať šťastie, ktoré teraz prežívam. Ďakujem ti bože, sme šampióni!,“ tešil sa po finálovom triumfe 34-ročný Messi, ktorého spolu s Brazílčanom Neymarom vyhlásili za najlepších hráčov šampionátu.

K triumfu na turnaji pomohol Argentíne štyrmi gólmi a piatimi asistenciami. Po záverečnom hvizde spadol na kolená, zakryl si tvár dlaňou a z očí mu tiekli slzy.

Už ani neveril

Keď si ako 18-ročný odkrútil premiéru v najcennejšom drese v auguste 2005, netušil, že si bude musieť na veľkú trofej počkať tak dlho. S Barcelonou vyhral štyrikrát Ligu majstrov, desaťkrát La Ligu, ale v národnom tíme nevedel klubové úspechy zopakovať…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…