Domov Šport Maďarské tímy už zbierajú body

Maďarské tímy už zbierajú body

0
0

Nový projekt slovenskej najvyššej hokejovej súťaže, zapojenie maďarských tímov, začal trochu rozpačito, keď tímy od nášho južného suseda vstúpili do súťaže vysokými prehrami. V ďalších kolách však už začali zbierať body aj Miškovec a Budapešť.

Po piatich kolách najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy už v tabuľke v kolonke výhier nulu nenájdete (s výnimkou slovenskej 20-tky).

Budapeštiansky MAC si pripísal prvé víťazstvo v 3. kole, keď šokujúco zdolal majstrovskú Banskú Bystricu 4:0 a DVTK Miškovec zas v 2. kole vysoko vyškolil Žilinčanov 6:2.

V riadnom hracom čase ešte neprehral jedine Liptovský Mikuláš, pretože vedúce Košice v ostatnom kole prekvapivo prehrali na domácom ľade 0:1 vo východňarskom derby s Popradom, keď sa o jediný gól postaral hosťujúci kapitán Patrik Svitana.

Sklamaním sú zatiaľ výkony „baranov“ z Banskej Bystrice, ktorí okupujú v tabuľke až 7. priečku. Naopak prekvapením sú Novozámčania, ktorí strácajú na čelo tabuľky len jeden bodík a majú vysoko pozitívne skóre 22:9.

Najproduktívnejším hráčom po piatich kolách bol košický špílmacher Ladislav Nagy s ôsmimi bodmi (5 gólov + 3 asistencie). Do čierneho sa najlepšie triafa okrem Nagya aj Rasťo Špirko zo Zvolena a Henrich Ručkay, ktorý ťahá Nové Zámky (obaja dali po 5 gólov).

„Tiežfanúšikovia“ vystrájali v Miškovci

Počas zápasu 4. kola Tipsport ligy, keď Miškovec hostil Zvolen, sa v negatívnom svetle ukázali slovenskí „tiežfanúšikovia“. Tí zorganizovali výjazd do Maďarska pravdepodobne s jediným účelom.

Počas zápasu zrútili zábrany oddeľujúce ich od zvyšku hľadiska a napadli domácich fanúšikov. Šokujúce zábery, ktoré sa objavili na internete jasne ukazujú ako mladíci v čiernych tričkách, mnohí so zakrytými tvárami, bijú hlava nehlava bežných divákov v hľadisku.

HKM Zvolen sa od konania svojich fanúšikov jednoznačne dištancoval a ospravedlnil sa Miškovcu, aj všetkým slušným fanúšikom na Slovensku. Podľa nich výjazd organizovala skupina, ktorá nie je oficiálnym fanklubom HKM Zvolen.

sam, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…