Domov Šport Majsterkami Európy sa stali Srbky

Majsterkami Európy sa stali Srbky

0
0

Srbské basketbalistky sa stali majsterkami starého kontinentu. Vo finále majstrovstiev Európy v španielskej Valencii zdolali v nedeľu Francúzky 63:54 a získali druhý titul v ére samostatnosti. Predtým triumfovali aj v roku 2015.

Srbky mali za sebou oveľa náročnejšie semifinále, ako ich finálové súperky, keď Belgičanky zdolali až po dráme o jediný bod. Ešte predtým si poradili aj s domácimi Španielkami vo štvrťfinále o dva body po predĺžení. Napriek tomu vo finále pôsobili oveľa uvoľnenejšie ako obhajkyne striebra.

Už pred koncom prvého polčasu si vypracovali dvojciferný náskok a viedli aj 31:18. Francúzky ho dokázali do prestávky znížiť a do šatní odchádzali iba s päťbodovým mankom za stavu 26:31. Lenže po zmene strán obrat neprišiel. Srbky odštartovali druhý polčas šnúrou 10:0 a v priebehu tretej štvrtiny viedli aj o 18 bodov (46:28)…