Domov Šport Majstrami sveta sa stali Muguruzová a Zverev

Majstrami sveta sa stali Muguruzová a Zverev

0
0

V uplynulých týždňoch sa na tenisových dvorcoch rozhodovalo o majstroch sveta. Turnaj majsteriek v mexickej Guadalajare ovládla španielska tenistka Garbine Muguruzová, medzi mužmi triumfoval v Turíne nemecký tenista Alexander Zverev. Pre Španielku to bol prvý triumf na prestížnom koncoročnom turnaji, Nemec si pripísal svoj druhý vavrín.

Garbine Muguruzová (5. hráčka rebríčka WTA) vstúpila do turnaja prehrou s českou tenistkou Karolínou Plíškovou (4.). Potom ju však už na ceste do finále nezastavila ani ďalšia Češka Barbora Krejčíková (3.), Estónka Kontaveitová (8.) a v semifinále ani krajanka a víťazka druhej skupiny Paula Badosová (10.).

Jej súperkou vo finále bola práve estónska tenistka, ktorá po tom, čo ovládla skupinu na základe nižšieho počtu stratených setov, si v semifinále poradila s Grékyňou Mariou Sakkariovou (6.).

Pre úplnosť dodajme, že na nepostupových miestach v druhej skupine skončili Bieloruska Aryna Sabalenková (2.) a Poľka Iga Swiateková (9.).

Odmena za celoročnú drinu

Muguruzová ukázala v zápase o titul pevnejšie nervy. Bývalá svetová jednotka výborne podávala a svojím tradičným srdnatým štýlom bojovala o každú loptičku.

Debutantka na vrcholnom podujatí roka a ôsma nasadená Kontaveitová z príliš veľkej snahy kopila chyby. Od stavu 2:3 vyhrala Muguruzová päť gemov v rade a prvý set uchmatla pre seba pomerom 6:3.

V tom druhom prehrávala 3:5, ale potom získala ďalšie štyri gemy a zápas ukončila. Premenila hneď svoj prvý mečbal, po ktorom si ľahla na kurt. Dvadsaťosemročná tenistka Kontaveitovú zdolala za 99 minút 6:3, 7:5.

Garbine Muguruzová sa stala prvou španielskou víťazkou MS WTA Tour. Posunula sa na tretiu priečku v koncoročnom rebríčku WTA.

„Som veľmi šťastná, že som sama sebe opäť dokázala, že môžem byť najlepšia, že môžem byť ‚maestra‘, ako tomu hovoríme v španielčine.

Vďaka tomuto úspechu sa dostanem rebríčkovo do veľmi dobrej pozície. Dáva mi to veľa energie pred ďalším rokom. Ja to odmena za celoročnú drinu,“ vyznala sa Muguruzová.

Prekonala maximum

Španielka už postupom do finále prekonala svoje osobné maximum z koncoročného podujatia z roku 2015. V Mexiku získala svoj jubilejný desiaty titul v kariére a jeden z najvýznamnejších. V roku 2016 triumfovala na Roland Garros, o rok neskôr vo Wimbledone.

Vavrínom na MS WTA Tour prekonala svoju krajanku Arantxu Sanchezovú Vicariovú, ktorá v roku 1993 prehrala vo finále koncoročného šampionátu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…