Domov Šport Manchester City šiestykrát vyhral Premier League

Manchester City šiestykrát vyhral Premier League

0
0

Najvyššia futbalová súťaž na britských ostrovoch, cez víkend, uzavrela svoju ďalšiu kapitolu. O víťazovi majstrovskej trofeje Premier League sa rozhodlo až v poslednom 38. kole. Napriek skvelej sezóne sa Liverpool musel skloniť pred Manchestrom City.

Hráči City mali všetko vo svojich rukách a Liverpool sa tak musel spoľahnúť na ich zaváhanie. 29 minút to aj vyzeralo, že na Anfielde vypuknú podobné oslavy ako pár dní predtým, keď „The Reds“ senzačne porazili Barcelonu a postúpili do finále Ligy majstrov.

Broghton totiž až do 27. minúty držal vyrovnaný bezgólový stav a v 27. minúte sa dokonca ujal vedenia. Na šťastie pre zverencov trénera Guardiolu odpoveď na prvý zásah prišla už o minútu neskôr a o desať už mali víťaznú trofej v rukách hráči City, keď na 2:1 otáčal Laporte.

Keďže Mahrez a Gundogan v druhom polčase víťazstvo ešte poistili, o obhajobe titulu nebolo pochýb. Nič na tom nezmenilo ani povinné víťazstvo Liverpoolu nad Wolverhamptonom 2:0.

O titule rozhodla famózna víťazná šnúra

O triumfe Manchesteru rozhodol najmä bezchybný záver sezóny. „Z môjho pohľadu je to zďaleka najťažšie vybojovaný titul v celej mojej kariére.

Aby sme skončili prví, museli sme vyhrať 14 zápasov po sebe,“ radoval sa španielsky lodivod City Pep Guardiola. Pripomeňme, že jeho zverenci v Premier League neprehrali od 19. januára a napokon nazbierali neuveriteľných 98 bodov.

Len o bod menej získal Liverpool, čo je úctyhodný výsledok a svedčí to aj o kvalite týchto tímov. „Chceli sme napísať vlastnú históriu, a to sa nám podarilo.

V minulom roku sme urobili mnoho veľkých krokov a v tejto sezóne sme sa posunuli na novú úroveň. Náš progres sa však ešte neskončil,“ povedal tréner Liverpoolu Jurgen Klopp.

The Reds tak musia svoj cieľ- ukončiť 29-ročné čakanie na ligový titul – posunúť ešte minimálne o jednu sezónu. Manchester City získal svoj 6. ligový titul.

S najvyššou súťažou na ostrovoch sa lúči Huddersfield Town, FC Fulham a Cardiff City, ich miesto nahradia Norwich City, Sheffield United a jeden z kvarteta Leeds United, West Bromwich Albion, Aston Villa alebo Derby County.