Domov Šport Martinovi Dúbravkovi sa splnil sen, bude chytať v Newcastle United

Martinovi Dúbravkovi sa splnil sen, bude chytať v Newcastle United

0
0

Slovenský reprezentačný gólman Martin Dúbravka sa stal novou posilou slávneho anglického klubu.

Na St. Jame’s Park prichádza odchovanec MŠK Žilina na polročné hosťovanie z českej Sparty Praha. Ak bude španielsky tréner Rafael Benítez a vedenie Newcastlu United s výkonmi 29-ročného gólmana spokojné aj po sezóne, v lete môžu „straky“ využiť opciu a podpísať Martina Dúbravku na ďalšie 4 roky.

„Cítim sa úžasne. Urobil som veľký krok v kariére a vlastne celkovo v živote. Už keď som prišiel do Sparty Praha, bol to ako sen, keďže odmalička som sníval o pôsobení vo veľkom klube. No tento posun do Newcastlu, to je jednoducho paráda.“

Bude druhým slovenským brankárom v PL?

Dúbravkov transfer podmieňoval aj príchod rumunského brankára Florina Nitu z klubu FCSB na Letnú. Ak by ho Sparta nezískala, nedala by súhlas na odchod slovenského brankára na Ostrovy.

Nita však zmluvu v Prahe podpísal a Sparta za neho údajne zaplatí dva milióny eur. Newcastle zaplatí za polročné hosťovanie dva milióny eur, 500 000 len v prípade, že sa tím udrží v najvyššej súťaži.

Ak si Newcastle po sezóne uplatní opciu, pražský klub zinkasuje ďalšie štyri milióny eur. Dosiaľ si zahralo najvyššiu anglickú súťaž Premier League pätnásť Slovákov, medzi nimi jediný brankár Ján Mucha v drese Evertonu Liverpool, Dušan Kuciak, ktorý bol členom Hull City v období 2016 – 2017 nastúpil raz v Ligovom pohári.

V Newcastle United sa bude o post jednotky biť Martin Dúbravka s 31-ročným Írom Robom Elliotom a 27-ročným Angličanom Karlom Darlowom. Mladý ešte len 20-ročný Freddie Woodman v stredu zamieril na hosťovanie do škótskeho Aberdeenu.

val, foto: nufc.co.uk

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…