Domov Slovensko Matovič strmhlav padá

Matovič strmhlav padá

0
0

Už štvrtý prieskum potvrdil dominanciu Pellegriniho strany HLAS-SD. Podľa najaktuálnejšieho telefonického prieskumu verejnej mienky, ktorý pre agentúru SITA uskutočnila agentúra Polis Slovakia v dňoch 15. až 23. októbra na vzorke 1 047 respondentov starších ako 18 rokov, by strana Petra Pellegriniho získala až 22,1 percenta hlasov.

Druhé OĽaNO stráca na HLAS-SD už päť percent. Volilo by ho len 17,1 percenta opýtaných, čo je pokles oproti parlamentným voľbám o osem percent.

Prvú trojku uzatvára strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 13,1 percenta respondentov. Do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostalo celkovo osem politických subjektov.

Na ďalších miestach sa umiestnili strana Smer-sociálna demokracia (8,2 %), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (8 %), Sme rodina (7,2 %), Progresívne Slovensko (5,4 %) a Strana maďarskej komunity (5,3 %).

Súčasná koalícia by vládu nezostavila, keďže by získala 66 poslaneckých mandátov, potrebných ich je pritom 76.

Premiérovi Igorovi Matovičovi sa nedarí ani v osobných preferenciách. Nedôverujú mu až dve tretiny (67,1 %) občanov Slovenska.

Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu agentúry Focus, ktorý na vzorke 1 014 respondentov uskutočnila od 7. do 15. októbra pre TV Markíza.

Druhou najnedôveryhodnejšou členkou vlády so 61,1 percentami je vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová. Tretí v poradí skončil šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí, ktorému nedôveruje 57 per-cent oslovených respondentov.

xd, zdroj: Polis SlovakiaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 1-2/2022: Nový rok prináša množstvo udalostí i novú nádej

Do roku 2022 vstupujeme opäť s koronavírusom, ale tiež s nádejou, že pandémia čoskoro pomi…