Domov Slovensko Menšinová vláda nebude mať dlhé trvanie

Menšinová vláda nebude mať dlhé trvanie

0
0

Poslanci parlamentu Richard Takáč (Smer-SD) a Miroslav Žiak (SaS) predpokladajú, že menšinová vláda bude mať krátke trvanie. Poslanec Andrej Stančík z OĽANO verí, že opozícia podporí v parlamente koaličné návrhy na pomoc ľuďom. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

„Menšinová vláda má trvanlivosť maximálne mesiac,“ vyhlásil Žiak. Čuduje sa ministrom, ktorí chcú ísť do menšinovej vlády. „Neprejde im žiadny zákon, neprejde im prakticky nič,“ podotkol.

„Toto dlho nevydrží,“ zdôraznil Takáč. Zopakoval, že cestou sú predčasné parlamentné voľby. Poslanec OĽaNO však kontroval. „Verím, že zodpovedné riešenia pre ľudí strana SaS aj opozícia podporia,“ uviedol Stančík.

Vyhlásil, že do poslednej minúty bojoval za zachovanie štvorkoalície. „Považoval som to za najlepšie riešenie,“ doplnil.

Poslanci sa v diskusii venovali aj aktuálnym najpálčivejším témam – a to doplneniu ministerských postov či energetickej kríze. Ako o kandidátovi na šéfa rezortu hospodárstva sa už dlhšie hovorilo o Karolovi Hirmanovi, o ministrovi spravodlivosti Viliamovi Karasovi a šéfovi rezortu zahraničia Rastislavovi Káčerovi.

Koalícia musela po demisii ministrov za SaS obsadiť štyri ministerské posty, meno kandidáta na ministra školstva však ešte nemala. „Poznám Hirmana, je to fundovaný odborník na energie. Je zodpovedné, že sa rozhodol vziať túto zodpovednosť na seba,“ uviedol Stančík. „Pri niektorých menách mám veľké otázniky,“ reagoval Takáč.

V súvislosti s energetickou krízou a inflačnými tlakmi volá Takáč po adresnej pomoci obyvateľstvu. „Budeme určite pomáhať dôchodcom a skupinám ľudí, ktoré sú najdotknutejšie touto krízou,“ reagoval Stančík.

Žiak podotkol, že rezort hospodárstva pripravil energetický zimný balíček i memorandum s elektrárňami o zastropovaní cien. Rezort podľa jeho slov nemal pri financovaní opatrení podporu od ministra financií.

red, TASR, foto: printscreen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…