Domov Šport Messi rekordérom. Šiestykrát získal Zlatú loptu

Messi rekordérom. Šiestykrát získal Zlatú loptu

0
0

Je najlepší. Už roky sa vedú diskusie o tom, kto je najlepším futbalistom planéty. Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo alebo argentínsky virtuóz Lionel Messi. Minimálne na rok sa najlepším stal druhý spomínaný, ktorý získal prestížne ocenenie Zlatá lopta rekordný šiestykrát.

Lionel Messi zažil skvelú minulú sezónu. K jej dokonalosti mu snáď chýbal len triumf v Lige majstrov či výraznejší úspech v reprezentačnom drese. Jeho individuálne výkony a strelecká produktivita však boli famózne.

Nikdy neprestal snívať

Kapitán FC Barcelona priviedol svoj tím k majstrovskej trofeji v španielskej La Lige, keď bol s 36 gólmi najlepším strelcom súťaže, čo mu vynieslo aj individuálne ocenenie Zlatá kopačka.

Najlepším kanonierom bol aj v Lige majstrov, no vytúžené finále si Katalánci nezahrali, v semifinále ich zastavil neskorší víťaz FC Liverpool.

Rovnako v semifinále stroskotal Messi s národným tímom aj na juhoamerickom šampionáte Copa América, kde brala Argentína nakoniec tretie miesto.

„Chcem sa poďakovať novinárom, ktorí za mňa hlasovali. Samozrejme, ďakujem mojim spoluhráčom a všetkým ľudom, ktorí prispeli k tomu, že som získal túto cenu. Je to úžasné.

Pamätám si, ako som v Paríži pred desiatimi rokmi preberal po prvý raz Zlatú loptu. Pricestoval som tam spolu s mojimi bratmi.

Teraz tu stojím a mám pred sebou šiestu trofej, je to absolútne mimo môjho chápania,“ povedal vo svojej ďakovnej reči Lionel Messi a prezradil aj svoj recept na úspech:

„Už ako malý chlapec som miloval futbal a sníval svoj veľký sen. A nikdy som neprestal snívať! Dúfam, že mám pred sebou ešte veľa radosti z futbalu, hoci sa tak trochu obávam pribúdajúceho veku.

Všetko sa deje veľmi rýchlo a ja viem, že čas rozlúčky sa blíži. Momentálne som však šťastný človek, keďže si stále môžem užívať futbal aj svoju rodinu,“ skonštatoval Lionel Messi.

Nezabudol osobitne sa poďakovať manželke a trom deťom. „Moja žena mi vždy vravievala, aby som neprestal snívať, ale zároveň tvrdo pracoval na zlepšovaní sa a tiež na tom, aby som mal z futbalu radosť. To sa stále deje, cítim sa byť požehnaný a šťastný.“

Predbehol Ronalda

Messi túto anketu ovládol už rekordný šiestykrát a osamostatnil sa na čele historického poradia, čím sa stal pomyselne najlepším hráčom planéty.

Jeho najväčší rival Cristiano Ronaldo, ktorý po prestupe do Juventusu nemal takú famóznu sezónu, vyhral toto ocenenie  5-krát. Vyrovnať Leovi sa bude môcť opäť o rok, zatiaľ to však nevyzerá, že by mala byť táto sezóna pre Portugalca lepšia ako tá minulá.

Zlatá lopta (Ballon d´Or)

Anketu Zlatá lopta organizuje francúzsky časopi France Football od roku 1956. Výsledky 64. ročníka ankety Zlatá lopta (Ballon d´Or):

1. Lionel Messi
(FC Barcelona)

2. Virgil van Dijk
(FC Liverpool)

3. Cristiano Ronaldo
(Juventus Turín)

4. Sadio Mané
(FC Liverpool)

5. Mohamed Salah
(FC Liverpool)

6. Kylian Mbappé
(Paríž St. Germain)

7. Alisson Becker
(FC Liverpool)

8. Robert Lewandowski
(Bayern Mníchov)

9. Bernardo Silva
(Manchester City)

10. Riyad Mahrez
(Manchester City)

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…