Domov Šport VIDEO: Messi sa opäť zapísal do histórie

0
0

Len necelé dva týždne po tom, ako si argentínsky kanonier v Lige majstrov pripísal už 106. presný zásah, čím v tejto súťaži prekonal Ronaldov rekord v počte strelených gólov v drese jedného klubu, sa v sobotňajšom barcelonskom derby postaral o ďalší míľnik. „Katalánci“ svojho mestského rivala Espanyol deklasovali v pomere 4:0, pričom dvoma výstavnými gólmi sa blysol práve Messi.

Kapitán „blaugranas“ sa o vedenie svojho mužstva postaral v 17. minúte, keď z priameho kopu dokonale zakrútil loptu do pravého horného rohu Lopezovej brány.

Španielsky gólman sa naťahoval márne. Druhý zásah prišiel po ďalšej skvelej práci Lionela Messiho. Argentínčan si na hranici vápna pokryl loptu a krížnou prihrávkou našiel nikým nekrytého Dembélého.

Ten skvelou „obaľovačkou“ navýšil. Ešte do prestávky sa pomedzi Lopezove nohy presadil Suárez. Svoje umenie zahrávania štandardných situácií „mesiáš“ opäť demonštroval v 65. minúte. Z opačnej strany zo vzdialenosti 23 metrov nedal Lopezovi žiadnu šancu.

Odpovedal Pelému

Messi tak ideálnym spôsobom reagoval na nedávnu kritiku legendárneho Pelého, ktorý poznamenal, že ofenzívny líder FC Barcelona nemôže byť ani zďaleka považovaný za najlepšieho hráča sveta.

Messi skóroval počas svojej kariéry z priamych kopov už 44-krát, no streliť gól týmto spôsobom dvakrát v jednom ligovom stretnutí dokázal až teraz.

„Snažím sa držať svojho rituálu, spraviť všetko presne tak, ako to už raz fungovalo. Dnes tam našťastie padli oba pokusy. Niekedy to však skrátka nejde a môžete strieľať koľko chcete,“ vyjadril sa Messi po zápase.

Rekordérom v tejto štatistike je naďalej niekdajší hráč Olympique Lyon, slávny Juninho Pernambucano so 77 presnými zásahmi.