Domov Slovensko Minister Naď v predvečer výročia 17. novembra vyzval na návrat k hodnotám Nežnej revolúcie

Minister Naď v predvečer výročia 17. novembra vyzval na návrat k hodnotám Nežnej revolúcie

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď sa v Nitre zúčastnil na spomienkovom podujatí pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa boja za slobodu a demokraciu a 32. výročia Nežnej revolúcie.

Vyzval prítomných, ako aj širokú verejnosť na návrat k hodnotám, za ktoré bojovali ľudia 17. novembra 1989 na námestiach a uliciach. „Novembrová revolúcia ukázala silu a jednotu spoločnosti bojujúcej za hodnoty slobody a demokracie.

Spomeňme si na ten entuziazmus s očakávaním lepších zajtrajškov a začnime už dnes konať tak, aby sme sa o ne pričinili – zodpovedne a rešpektujúc slobody a práva druhých. Napríklad aj právo na zdravie,“ podotkol.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Vojenský čin roka 2020

Zároveň ocenil iniciatívu mesta Nitra, ktoré získalo fragmenty Berlínskeho múru a zaradilo sa tak k približne tridsiatim svetovým metropolám. Tie sú základom miestneho Pamätníka slobody, ktorý realisticky pripomína skutočnosti totalitných režimov.

Minister poďakoval tiež profesionálnym vojakom, ktorí zabezpečili prevoz fragmentov Berlínskeho múru do Nitry.

Spomienkové podujatie v Nitre sa uskutočnilo za účasti predstaviteľov rezortu obrany vrátane OS SR, samosprávy, nemeckej veľvyslankyne v SR Barbary Wolf, oblastnej organizácie Konfederácie politických väzňov Slovenska, novinárskej a tiež akademickej obce.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …