Domov Šport Mladučká Paňková s 2. miestom v SP

Mladučká Paňková s 2. miestom v SP

0
0

Svetový pohár (SP) vo vodnom slalome pokračoval minulý týždeň vo francúzskom Pau. Slovenskú vlajku držala najvyššie mladučká, ešte len 17-ročná Zuzana Paňková, ktorá v C1 dosiahla najlepšie umiestnenie v seriáli SP, keď sa pred ňu dostala jediná loď.

Slovenská reprezentantka vyrazila na finálovú trať C1 ako druhá v poradí, po dojazde do cieľa bola s časom spokojná. Predviedla čistú jazdu a čakala na súperky.

Favoritka Jessica Foxová zaváhala v strede trate a nabrala stratu, napokon obsadila tretie miesto. Čisto išla aj Češka Gabriela Satková, ktorá napokon bola o 4,40 sekundy rýchlejšia ako Paňková.

Pre slovenskú reprezentantku je druhé miesto najlepším umiestnením nielen v tohtoročnom ročníku seriálu SP. „Je to úžasné. Bola to ťažká trať, musela som byť sústredená po celý čas.

Keď už bolo len päť báb na trati, začala sa mi točiť hlava, lebo som si uvedomovala čo je v hre. Keď ´ťukla´ Foxová, to som si už musela sadnúť,“ uviedla Paňková vo videu pre canoe.sk.

Bez väčšieho úspechu

Do finále C1 sa v mužskej súťaži prebojoval Matej Beňuš. Ako víťaz semifinále vyšiel na trať ako posledný, po druhom medzičase mal stratu vyše sekundy, čo mu zaručovalo umiestnenie na pódiu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…