Domov Šport Mladučký Nór zatienil futbalové legendy Čo prinieslo tretie kolo LM?

Mladučký Nór zatienil futbalové legendy Čo prinieslo tretie kolo LM?

0
0

Real Madrid sa konečne prebudil, pražská Slavia bojovala s Barcelonou do posledného dychu a Juventus musel v závere otáčať duel s Lokomotivom Moskva. Tretie kolo skupinovej fázy „milionárskej“ súťaže prinieslo skutočne zaujímavé konfrontácie, no predovšetkým sa nieslo v znamení individuálnych úspechov. Ktorí hráči na seba upútali najviac pozornosti? Dočítate sa v našom článku.

Nórsky zázrak je pri chuti

Rakúsky Red Bull Salzburg po prestrelke na Anfield Road privítal na domácom štadióne favorizovaný SSC Neapol. Oba celky na seba naposledy narazili v osemfinále Európskej ligy 2018/19, kedy sa z postupu medzi najlepších osem radovali hráči „spod Vezuvu“.

Domáci boli na súpera aj tentoraz prikrátki, keď po záverečnom hvizde odišli do šatní s porážkou 2:3. O oba góly „červených býkov“ sa postaral len 19-ročný Erling Haaland, ktorý zaznamenal už svoj šiesty presný zásah v súťaži.

Famóznu métu prekonal tento nórsky dlháň v rekordne krátkom čase. Argentínčan Lionel Messi potreboval na poltucet gólov v LM 17 stretnutí, Ronaldo skóroval šiestykrát až v 32. zápase.

Z lavičky do dejín

Meranie síl medzi belgickými Bruggami a PSG sa odohrávalo jednoznačne v réžii Parížanov. O debakel v pomere 5:0 sa dvoma gólmi postarala nová akvizícia Argentínčan Mauro Icardi, zatiaľ čo Francúz Kylian Mbappé zaknihoval hetrik.

Majster sveta z vlaňajšieho šampionátu navyše do zápasu nastúpil z lavičky a stal sa tak prvým náhradníkom v súťaži od roku 2008, ktorý sa po príchode na trávnik presadil trikrát.

Posledným bol Joseba Llorente z Villarealu. Pre len 20-ročného Mbappého nešlo o jediný prekonaný rekord počas utorňajšej noci.

Vychádzajúca hviezda sa stala najmladším francúzskym strelcom hetriku v kontinentálnej pohárovej súťaži. Držiteľom rekordu bol celých 34 rokov Jean‑Pierre Papin.

Sterling zmietol nováčika za 11 minút

Atalanta Bergamo sa v uplynulom ročníku Serie A umiestnila na tretej priečke, čím sa premiérovo kvalifikovala do prestížnej Ligy majstrov. Po prehre s Dinamom Záhreb a ukrajinským Šachtarom čelil taliansky klub v utorok večer doposiaľ najťažšej výzve.

Na pôde Manchestru City sa nováčik vďaka gólu Ruslana Malinovského ujal vedenia, avšak ešte do prestávky skompletizoval obrat dvoma zásahmi Sergio Agüero. Akékoľvek ambície hostí na bodový zápis pochoval v druhom dejstve Raheem Sterling.

V 58. minúte z bezprostrednej blízkosti prekonal Golliniho, o 6 minút neskôr vyškolil stopéra Rafaela Toloia a v 69. minúte si výborne nabehol na center Riyada Mahreza. O mužovi zápasu tak nebolo pochýb.