Domov Šport Molčan triumfoval v Helsinkách

Molčan triumfoval v Helsinkách

0
0

Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na challengrovom turnaji v Helsinkách. V nedeľnom finále si ako tretí nasadený hráč poradil s Joaom Sousom z Portugalska hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 a od pondelka premiérovo v kariére figuruje v najlepšej stovke svetového rebríčka.

Molčan nedal vo finále Sousovi šancu a triumfoval za 68 minút, hoci v úvodnom sete ako prvý prišiel o svoj servis v piatej hre. Súpera však vzápätí dvakrát brejkol a prvý set sa stal jeho korisťou.

V druhom už na dvorci jasne dominoval, prelomil podanie Sousu v tretej a siedmej hre a dokráčal k triumfu. Pre Molčana je to druhý titul vo dvojhre na challengrovom okruhu, prvý získal v tejto sezóne v Liberci.

Na svojom konte má aj deblový titul z Cherbourgu s partnerom Lukášom Kleinom. „Finálový zápas bol určite náročný. Každý boj o titul treba zvládnuť najprv v hlave a nezosypať sa.

Servis ma dnes až tak nepodržal, ale vždy som tie gemy na podaní dokázal nejako vyhrať. Súper urobil zopár chýb za dôležitých stavov, ktoré mi veľmi pomohli…