Domov Cestovanie Monumentálna socha Krista v Rio de Janeiro sa nachádza na nádhernom mieste

Monumentálna socha Krista v Rio de Janeiro sa nachádza na nádhernom mieste

0
0

Na svete sa nachádza veľké množstvo zaujímavých miest, na ktorých vie človek nájsť nejednu zaujímavú a jedinečnú pamiatku. Medzi takéto pamiatky patrí určite aj socha Krista v Rio de Janeiro v Brazílii. Pozreli sme sa aj na to, čo táto socha symbolizuje a predstavuje.

Ako prišiel nápad vytvoriť túto sochu?

Pri príležitosti osláv stého výročia nezávislosti sa obyvatelia Brazílie rozhodli, že by chceli vytvoriť sochu Krista ako poďakovanie, a tak začali s organizovaním zbierky, ktorá mala zastrešiť stavbu tejto sochy. O pár rokov už mohli začať so samotnou stavbou.

Kedy táto socha vznikla?

Táto socha bola postavená v roku 1931, je umiestnená na 700 metrov vysokom pahorku Corcovado. Výška tejto sochy je až 30 metrov a nachádza sa na podstavci, ktorý meria 8 metrov.

V tomto podstavci sa nachádza aj malá kaplnka. Vedeli ste o tom? Vďaka svojej výške je socha najvyššou sochou v meste.

Čo táto socha symbolizuje?

Socha zobrazuje Krista s roztiahnutými rukami, akoby objímal mesto. Toto gesto vyjadruje súcit a radosť z nezávislosti a tiež symbolizuje ochranu obyvateľov Rio de Janeiro.

Výhľad dostane aj vás

Socha Krista sa nachádza na vrchu mesta a na toto miesto prichádza denne veľké množstvo turistov z celého sveta. Pod samotnou sochou sa nachádza terasa, z ktorej je krásny výhľad na centrum Ria de Janeira, známe pláže Copacabana či Ipanema.

Výhľad na tieto miesta sa páči nejednému turistovi a selfie s touto sochou nechýba určite vo fotoaparáte žiadneho z nich.

Socha je pravidelne zasahovaná bleskom

Táto ikonická socha je vraj pomerne často zasahovaná bleskom počas veľkých búrok. Väčšinou sa jej nič nestane, ale v roku 2014 prišla podobizeň Ježiša o palec.

Aj na Slovensku jednu takú sochu máme

Vedeli ste o tom, že aj na Slovensku máme vlastnú Sochu Krista? Naša socha Ježiša Krista sa nachádza na kopci Grapa nad maličkou severoslovenskou dedinkou Klin, ktorá patrí do okresu Námestovo. Ide o tretiu kópiu sochy brazílskeho Krista na svete a zároveň je najvyššou sochou Spasiteľa na Slovensku.

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…