Domov Slovensko Motívom vraždy Kuciaka bol úmysel zničiť Kočnera, tvrdí Zsuzsová

Motívom vraždy Kuciaka bol úmysel zničiť Kočnera, tvrdí Zsuzsová

0
0

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku pokračoval v utorok proces v prípade objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov. Obvinená Alena Zsuzsová v rámci neho vypovedala, že motívom vraždy novinára bol úmysel zničiť Mariana Kočnera.

„Vražda Jána Kuciaka ublížila najviac osobe Mariana K. a nemal z nej absolútne žiadny osoh,“ vyhlásila Alena Zsuzsová, ktorá čelí obžalobe, podobne ako aj samotný Kočner. Zsuzsová tvrdí, že bolo všeobecne známe, že sa mal Marian Kočner Kuciakovi vyhrážať.

Preto objednávateľ vraždy podľa jej slov vedel, že ak sa niečo Kuciakovi stane, prvým podozrivým bude práve on. Potvrdila, že v minulosti požičala 20 000 eur Zoltánovi Andruskóovi, ktorý je v kauze už právoplatne odsúdený.

Odmietla však, že by si u neho niekedy mala objednať vraždu. „Andruskó si nikdy žiadnou vraždou svoju pôžičku u mňa neodpracoval. Úroky z nej mi platil až do dňa jeho zadržania,“ vyhlásila.

Prečo by Andruskó klamal?

Splnomocnenci poškodených Kuciakovcov zdôraznili, že objektívne dôkazy, aj komunikácia medzi Zsuzsovou a Kočnerom sú v rozpore s týmito jej tvrdeniami. „Nie je zrejmé, aký motív by mal mať svedok Andruskó vypovedať nepravdu. A to od začiatku samotného trestného stíhania,“ dodal splnomocnenec Ján Dulovič.

Obvinenia

Súd v kauze vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd (NS) SR vrátil vlani v máji prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú v tejto kauze tri rozhodnutia.

Miroslav Marček a Tomáš Sz. dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody. Andruskó 15 rokov nepodmienečne. Zsuzsová a Kočner čelia obžalobe aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe celkovo päť osôb.

ms, TASR, foto: TASR/Jaroslav NovákNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…