Domov Šport MS vo futbale: Argentína potláčala vzburu, Nemci sa posmievali a iránski fanúšikovia rušili Ronalda

MS vo futbale: Argentína potláčala vzburu, Nemci sa posmievali a iránski fanúšikovia rušili Ronalda

0
0

Po prvom hracom týždni na majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku už boli známi prví postupujúci i prví vypadávajúci. Najväčším prekvapením boli slabé výkony najväčších favoritov na titul. Na ruských trávnikoch nebola núdza o iskry ale aj pekné momenty.

Argentína zaháňala vzburu

Po prekvapivej remíze v prvom zápase v skupine s Islandom sa od družiny okolo Messiho neočakávalo nič iné len trojbodový zápis v súboji s Chorvátskom.

Šok však nastal v druhom polčase, keď argentínsky brankár Caballero ťahal loptu spoza svojho chrbta až tri razy, zatiaľ čo jeho spoluhráči na opačnom konci trávnika sa nemali k ničomu.

Až po tomto výbuchu vyšlo najavo, že vzťahy v kabíne juhoamerického favorita vôbec nie sú ideálne. Hovorilo sa dokonca aj o vzbure proti trénerovi Sampaolimu, ktorú mal viesť jeden z najskúsenejších hráčov Sergio Aguero.

Sergio Aguero

Výsledkom bolo prekopanie zostavy Argentíny na zápas proti Nigérie, ktorý v prípade úspešného konca mohol udržať Argentíncov na šampionáte (zápas sa hral v utorok večer po našej uzávierke).

Nemci zachraňovali a vysmievali sa

Podobná blamáž ako Argentínčanom hrozila aj úradujúcim majstrom sveta. Nemci šokujúco zakopli v prvom zápase, keď nestačili na Mexičanov a teda v druhom zápase so Švédskom potrebovali rozhodne bodovať.

Zápas sa však rozhodne nevyvíjal podľa nemeckých predstáv. Nemci prehrávali po góle Toivonena, ale pomerne skoro sa im podarilo vyrovnať a takmer celý druhý polčas im zostával na to, aby naklonili misky váh na svoju stranu.

Keď už však plynul nadstavený čas a Nemcom navyše v poli chýbal vylúčený Boateng, zdalo sa, že Nemci by mohli spraviť významný krok smerom domov.

Hviezdy však „NationalElf“ priali, pretože ako zázrakom sa im v 95. minúte napokon podarilo prekonať brankára „Troch koruniek“, a tak majú všetky postupové tromfy opäť vo svojich rukách.

Treba pochváliť Tonyho Kroosa za perfektný kop z hranice šestnástky, jedným dychom však treba dodať, že to čo predviedli členovia nemeckého tímu krátko po víťaznom zápase, na futbalové trávniky rozhodne nepatrí.

V rámci oslavy gólu sa aj funkcionári nechali uniesť a nervozitu z blízkeho šampionátového konca si vyventilovali tým najhorším športovým spôsobom – vysmievaním sa súperovi. Nemeckému národnému tímu slúži ku cti aspoň to, že sa za svoje správanie neskôr svojmu súperovi oficiálne ospravedlnil.

Chceli vyrušiť Ronalda

Iránski futbalisti mali pred posledným zápasom v skupine jedinečnú šancu postúpiť do osemfinále šampionátu. Stačilo poraziť Ronaldovo Portugalsko.

Keďže to bola úloha mimoriadne náročná, rozhodli sa iránski fanúšikovia svojim hrdinom trochu pomôcť. Noc pred zápasom sa rozložili pred hotel, kde boli ubytovaní úradujúci majstri Európy a pravdepodobne nacvičovali zápasové povzbudzovanie.

Niekoľkohodinový hluk pred hotelom pravdepodobne zabral, pretože portugalská hviezda v zápase nepremenila penaltu. Ronaldo tým dal Iráncom jedinečnú možnosť splniť si svoj sen. Portugalci napokon s vypätím všetkých síl ustrážili aspoň remízu a spoločne so Španielskom idú ďalej.

Ronaldo proti Iránu nepremenil penaltu.

Berte si príklad z Lukakua

Pravdepodobne každý futbalový fanúšik uzná, že belgický tím má jeden z najlepších tímov na šampionáte a samotní hráči to potvrdzujú aj v zápasoch. Po prvých dvoch kolách v skupine G nielenže majú plný počet bodov, ale aj vysoko aktívne skóre 8:2.

Na druhej strane Belgičania sa zatiaľ nestretli so súperom, ktorý by ich donútil ísť na maximum a z tohto pohľadu sa s napätím očakáva ich posledný zápas s Anglickom.

V zápase s Tuniskom však jeden z hráčom predsa len špeciálne zaujal. Romeru Lukaku sa dostal do dobrej príležitosti, avšak v poslednej fáze spadol na trávnik. Penaltu si však nepýtal.

Okamžite rozhodcovi naznačil, že všetko sa stalo bez kontaktu a rozhodca mal tak uľahčenú robotu. Pri pohľade na hráčov, do ktorých fúkne vietor a už sa rúcajú k zemi v očakávaní penaltového verdiktu, je správanie belgickej hviezdy príjemným osviežením.

Lukaku

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…