Domov Slovensko Na podujatia s pápežom môžu aj neočkovaní

Na podujatia s pápežom môžu aj neočkovaní

0
0

Verejné podujatia počas návštevy pápeža Františka (12. – 15. septembra) v Prešove, Košiciach a Šaštíne budú napokon dostupné v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). Informovala o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Podmienky na účasť na podujatiach počas návštevy svätého otca sa zmenili po tom, ako bolo na ne prihlásených príliš málo ľudí.

Pôvodne sa na nich mohli zúčastniť len zaočkovaní ľudia. Podľa najnovšieho rozhodnutia sa na ne tak môžu dostať aj neočkovaní, ktorí sa preukážu negatívnym testom či potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19.

Nezaočkovaní návštevníci sa však podobne ako tí zaočkovaní budú musieť zaevidovať, a to v registrácii OTP, ktorú na stránke navstevapapeza.sk spustili v pondelok 6. septembra.

Zaočkovaní alebo OTP

KBS zároveň upozornila záujemcov o účasť v rámci OTP, aby sa neprihlasovali do registrácie pre plne zaočkovaných. „Pre návštevníkov v režime OTP budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi, všetko v zmysle platných vyhlášok,“ uviedli z tlačovej kancelárie KBS.

„Plne zaočkovaní, ktorí budú mať vlastné vstupy, sa môžu rozhodnúť, či pôjdu do sektoru pre plne zaočkovaných alebo do sektoru OTP,“ dodala kancelária. Avizovali tiež, že pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci budú musieť preukázať vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 v ostatných 180 dňoch.

Zatiaľ platí upozornenie, aby sa návštevníci nespoliehali na to, že sa nechajú otestovať v blízkosti podujatia. „O prípadných mobilných odberných miestach (MOM) pred podujatiami budeme vopred informovať,“ uviedla KBS.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…