Domov Zahraničie Na rokovania s Ruskom ešte nenastal čas

Na rokovania s Ruskom ešte nenastal čas

0
0

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal v pondelok lídrom skupiny G7, že ešte nenastal čas na otvorenie rokovaní s Ruskom, keďže sa Kyjev stále snaží upevniť svoje pozície. Uviedol to v pondelok nemenovaný francúzsky predstaviteľ po tom, ako sa Zelenskyj pripojil prostredníctvom videospojenia k summitu lídrov skupiny G7.

„Prezident Zelenskyj veľmi jasne odpovedal, že teraz nie je čas pre rokovania. Ukrajina bude rokovať vtedy, keď bude v takej pozícii, aby to mohla urobiť.

To bude vtedy, keď obnoví svoju pozíciu sily,“ uviedol nemenovaný francúzsky predstaviteľ. Zelenskyj si podľa neho želá, aby sa vojna skončila čo najrýchlejšie, a to najneskôr začiatkom zimy.

Prezident Zelenskyj sa podľa nemenovaného predstaviteľa snaží zbrojiť, aby „Ukrajina mohla zabrániť ruskému postupu a vytlačiť Rusov za línie z februára“, keď Rusko podniklo mohutný vojenský vpád na jej územie.

Ukrajinský prezident sa v pondelok na diaľku pripojil k summitu lídrov G7, ktorý sa začiatkom týždňa konal na zámku Elmau v bavorských Alpách, jeho prejav však nebol zverejnený.

Zelenskyj neskôr na sociálnej sieti Telegram uviedol, že požiadal skupinu siedmich hospodársky najvyspelejších štátov sveta, aby ďalej vyvíjala tlak na Rusko prostredníctvom „obmedzenia cien ropy“ vyvážanej z Ruska.

„Stála pozícia krajín G7 v súvislosti so sankciami (proti Rusku) je pre nás dôležitá. Sankcie musia byť ďalej sprísnené obmedzením cien ropy vyvážanej agresorom,“ napísal Zelenskyj po tom, ako vystúpil s príhovorom na summite G7.

red, TASR, foto: Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…