Domov Šport Na Roland Garros triumfovala poľská tínedžerka

Na Roland Garros triumfovala poľská tínedžerka

0
0

Ženskú časť grandslamového turnaja v Paríži tento rok ovládlo málo známe meno. Poľská tínedžerka Iga Swiateková šokovala tenisový svet, keď na dvorcoch Rolanda Garrosa nestratila ani len jediný set a zaslúžene získala svoj prvý grandslamový vavrín.

Swiateková vstupovala do podujatia na parížskej antuke, ktorý pre pandémiu koronavírusu posunuli o štyri mesiace, ako 53. hráčka rebríčka WTA.

Napriek tomu z kurtu vyprevadila aj také mená ako Vodroušová, Halepová či Bouchardová. Žiadna z jej súperiek s ňou nedokázala uhrať ani jediný set. Nepodarilo sa to ani americkej tenistke Sofii Keninovej, ktorá inak v Paríži tiež predvádzala skvelé výkony.

Štvorka turnaja sa však na ceste do finále natrápila o čosi viac a napokon ani ona nenašla recept na mladučkú Poľku.

Rýchly proces v druhom sete

Hoci Keninová prehrávala v prvom sete už 0:3, dokázala sa doň vrátiť a svoje stratené podania získať späť. Keď však prišla o podanie v desiatej hre, Swiateková si pripísala prvý set v pomere 6:4.

Druhý set už bol jednoznačnou záležitosťou poľskej tenistky, i keď to tak v jeho úvode nevyzeralo. Swiateková doň vstúpila stratou svojho podania, no odvtedy svojej súperke nedovolila doslova nič.

Keninová získala v nasledujúcich šiestich gemoch len šesť loptičiek …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…