Domov Cestovanie Na Vianoce do tepla: Aké sú najlepšie destinácie roka 2018?

Na Vianoce do tepla: Aké sú najlepšie destinácie roka 2018?

0
0

Vianočné sviatky majú pre Slovákov svoj typický charakter a silnú tradíciu. Chutná štedrá večera v podobe kapustnice, vypraženej ryby, majonézového šalátu a darčeky pod vianočným stromčekom. Keď vyjde počasie a napadne aspoň poprašok snehu, môžeme určite hovoriť o tradičných Vianociach. Pre mnohých už možno až stereotyp.

V posledných rokoch čoraz viac Slovákov vyhľadáva spôsob, ako stráviť záver sychravého decembra v teple a pri mori. Ak chcete teda palmu namiesto borovice a piesok namiesto blata, tieto destinácie vám ponúknu teplo, more a oddych či únik od vianočného stresu.

Egypt

Zimná dovolenka v Egypte je pre Slovákov spravidla klasickou plážovou „oddychovkou“. Ak sa rozhodnete stráviť vianočné sviatky v Egypte, spojíte oddych na pláži počas dňa s pokojnými rodinnými večerami pri stole plnom jedla.

Hotely v tomto období myslia na svojich hostí a aj keď nejde o letné mesiace, pripravujú rôzne gala večery a programy, pri ktorých sa hostia zabavia a pocítia skutočného vianočného ducha.

Treba však poznamenať, že krajina s islamským vierovyznaním sa počas tohto obdobia vôbec nemení. Život beží bez zmien. Vianočnú atmosféru badať len v letoviskách a hoteloch.

Navyše, v tomto období sú ceny pobytov veľmi priaznivé. Egypt si službami 4- či 5-hviezdičkových hotelov drží vysoký štandard.

Kuba

Kubánska pláž Varadero.

Z Afrického kontinentu zakotvíme v Karibiku. Kuba je destináciou typickou pre vianočných dovolenkárov. Prečo? Kde inde na svete uniknete komerčným chápadlám lepšie ako v krajine s komunistickou vládou?

Vianoce sa na Kube slávia iba veľmi mierne. Okrem nejakých tých vianočných svetielok len ťažko identifikujete, že sa niečo na Kube v tomto období mení.

Veď do roku 1996 tu boli oslavy Vianoc zákonom zakázané. Ak však zavítate na Kubu v tomto období ako turista, dočkáte sa v hoteloch aj vianočného stromčeka a príjemných slávnostných večerí s typickými kubánskymi jedlami.

Pochopiteľne, Kuba je o niečo drahšou destináciou, no krásne slnečné počasie, biely piesok a nevídaný pokoj majú svoju hodnotu.

Maldivy

Luxusná exotická destinácia v Indickom oceáne je pre mnohých hotovým snom. Je podľa vás zlý nápad dať si pod stromček práve takýto darček? Maldivy sú privátnou zónou, kde si užijete prvotriedny servis a budete sa cítiť ako celebrita.

Radi by sme vás potešili, že v tomto období sú ceny leteniek a ubytovania nižšie, no Maldivy sú top destináciou po celý rok. Dočkáte sa tu ale špeciálnych hotelových programov, kde neraz vystupujú slávne osobnosti, ktoré tú trávia Vianoce rovnako ako vy.

Celý ostrov má cca 427 000 obyvateľov a pokojná atmosféra je na každom kroku. Prechádzky po horúcom piesku, potápanie sa pri koralových útesoch či relax v hojdacej sieti s chutným exotickým drinkom v ruke. Vianočná idylka v srdci prírody.

Maldivy

Kanárske ostrovy

Tentokrát sa zdržíme na severozápadnom pobreží Afriky. Približne 100 km od brehov afrického kontinentu ležia španielske Kanárske ostrovy.

Tie pozostávajú až z 13 ostrovov, z ktorých najznámejšie Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote alebo La Palma sú i najčastejšími dovolenkovými destináciami.

Na Kanárskych ostrovoch zažijete Vianoce tak, ako sa patrí. Ide o silno veriacu krajinu (Španieli), ktorá má svoje tradičné zvyklosti. A vy môžete byť ich súčasťou.

Vianočné stromčeky, Betlehemy, ktoré sa dokonca stavajú aj z piesku, a krásna výzdoba. V hotelových rezortoch sa dočkáte nádherných večierkov s vianočnou atmosférou. Jednoducho, slovenské Vianoce pod lúčmi horúceho španielskeho slnka.

Thajsko

Thajsko

Mnoho ľudí zavíta do tejto krajiny hlavne počas osláv nového roka. Nič sa však nestane, ak prídete do Thajska už v predstihu a strávite tu aj vianočné sviatky. Musíte však vedieť, že budhistické obyvateľstvo, ktorého je väčšina, Vianoce ako také neslávi.

V hoteloch či nákupných centrách však budete vidieť náznaky vianočného ducha, i keď trochu iného, na akého ste zvyknutí z domoviny. Vianoce strávené v Thajsku vám umožnia oddychovať, ale takisto spoznávať krásnu kultúru.

Veľké množstvo trhov či ruch mesta možno vidieť v Bangkoku. Nemusíte však ísť ďaleko od tohto veľkomesta, aby ste narazili na pokoj, ticho a prírodu, ktorú Thajsko ponúka.

Nádherné pláže, výhodné ubytovanie či stravovanie váš rozpočet nedostanú na samé dno. Najdrahšia je vždy práve letenka. Last minute však možno čaká práve na vás.

Omán

Omán

Ďalšou skvelou destináciou je Omán, ktorý sa čoraz viac stáva turistickým magnetom. Donedávna išlo o neobjavenú krajinu, ktorá do cestovného ruchu neinvestovala príliš mnoho.

Zároveň ale prvé investície ukázali, že Omán nie je o nič horší ako Egypt či Tunisko. Slnko tu v tomto období svieti zhruba 9 hodín denne a teplota je na úrovni 30-tich stupňov. Omán je známy svojimi rozľahlými plážami na juhu.

Ak však netúžite iba po plážach a oddychu na horúcom piesku, vyberte sa do Muscatu, kde typické pláže možno nenájdete, no ak milujete večerné prechádzky mestom, kde objavujete historické pamiatky a vychutnávate mesačný svit v šortkách a šľapkách, Muscat je váš.

USA – Florida

Miami, Florida

Slovenské Vianoce po americky na slnečnej Floride. Kombinácia, ktorá sa javí trochu nevšedne. Väčšina by si možno vybrala multikultúrny New York.

No 30 °C počas decembra a januára znie naozaj lákavo. Okrem toho teplé more, krásne rozľahlé pláže a všade vianočná atmosféra. V zásade sa oproti Slovensku nič nemení, iba okrem zimy, blata a snehu máte teplo, piesok a horúce more.

Stráviť Vianoce v Miami je ako snívať živý sen. Navyše Florida je úplne ideálnou dovolenkovou destináciou, ak chcete ísť aj s deťmi. Jednak majú hotely bohaté animátorské programy, ale rovnako tak si s nimi môžete urobiť výlety do okolia.

Walt Disney World Resort, Seaworld (podmorský svet), Universal Studios alebo národný park Everglades. Skutočné americké Vianoce v teple zažijete aj za veľkou mlákou. Rátajte však s tým, že Ježiško musí byť pomerne dosť štedrý.

Denis Ruščák, foto: depositphotos, shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…